Sociální poradna nabízí rodinám v krizi pomoc v podobě bezplatného asistovaného kontaktu

Redakce 2021-08-14 07:12:00

CHOMUTOV (Pl) — Žijeme v době, kdy je velmi vysoká míra rozvodovosti, soudržnost rodiny slábne a je zcela běžné, že jsou děti vychovávány pouze jedním rodičem nebo v režimu střídavé péče. Běžně panuje po rozchodu či rozvodu vzájemná nepřekonatelná nevraživost, a tak vlastní rozpad rodiny pocítí mnohem citelněji děti, ale také ten z rodičů, který je nemá ve své péči. Omezování kontaktu může vyústit až k významnému narušení vztahu. V zájmu dítěte je, aby mělo možnost stýkat se s oběma rodiči, a to i za situace, kdy tito spolu nedokáží komunikovat. V takových případech může pomoci tzv. asistovaný kontakt.

Rodiče se nemusí vůbec setkat, neboť předání proběhne na neutrální půdě a provede jej nezaujatý odborník. Asistovaný kontakt lze také využít v případech, kdy je soudně omezený styk s dítětem a může se s ním setkávat jen pod dohledem pověřené osoby, nebo se delší dobu spolu nesetkali. Je reálný předpoklad obav a nejistoty ze setkání a mohlo by dojít k ohrožení psychické pohody. Dítě a rodič tak spolu mohou trávit čas bezpečně, vzájemně se poznávat a pozvolna budovat či posilovat vzájemný vztah a směřovat tak k možnosti setkávání bez asistence.

Asistovaný kontakt je v současné době poměrně nedostupnou, ač vzhledem ke společenskému vývoji potřebnou službou, proto Sociální poradna Kamenná rozšířila své činnosti právě o tuto službu. Asistované kontakty probíhají v příjemném, dětem přizpůsobeném interiéru a v přilehlých venkovních prostorách, kde jsou umístěny herní prvky.

Služba je poskytována bezplatně v průběhu celého kalendářního týdne a v předem dohodnutém čase. Kontaktní osobou je Bc. et Bc. Renata Pašková, DiS., sociální pracovnice, dostupná na telefonním čísle 601 053 316 nebo e-mailové adrese paskova@soschomutov.cz. 

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

ÚDRŽBÁŘ - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání ÚDRŽBÁŘE. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


Učitel odborných předmětů - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ - elektrotechnických, gastronomických, instalatérských. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

POŽADUJEME: vzdělánÍ zdravotnického směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou * finanční ohodnocení dle platných platových tarifů (10. platová třída/délka praxe) pro zdravotníky vč. zvláštního příplatku, příplatku za práci o víkendu a svátcích + odměny * 5 týdnů dovolené * příspěvek na dovolenou * příspěvek na penzijní pojištění * příspěvek na stravování * příspěvek na vitamíny a očkování * možnost dalšího vzdělávání. NÁSTUP IHNED
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Kurátor Chmelařského muzea - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: průvodcovské služby s komentovanými prohlídkami * zpracování účetních dokladů (evidence skladu, pokladny apod.) * účast na veletrzích cestovního ruchu a kulturních akcích ve městě * aktualizace webových stránek muzea a fb * obnova a realizace expozic muzea. Požadujeme: SŠ vzdělání zakončené maturitou * dobré komunikační dovednosti * základní znalost AJ * znalost NJ výhodou * praxe v cestovním ruchu výhodou * samostatnost, ochota učit se novým věcem. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Operátor CNC mechatronického soustruhu, obráběč kovů

Náplň práce: obsluha a programování CNC obráběcího centra (soustruhu) * stanovení obráběcích parametrů a sestavení nástrojů a materiálů * kontrola nastavení strojů a kontrola nástrojů, kontrola průběhu práce během výrobního procesu * provádění kontrolního měření vyráběných součástek pomocí různých měřících a zkušebních přístrojů. Požadujeme: SŠ/SOU vzdělání - technické strojní * znalost řídícího systému Fagor * znalost čtení technických výkresů * schopnost samostatně určit technologický postup soustružení a zvolit potřebné nástroje a materiály. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video