Fotogalerie: Chomutovský půlmaraton už je minulostí. O víkendu přijde den sportu a jídla

2021-09-02 06:58:34

CHOMUTOV — V sobotu 28. srpna v 11 hodin odstartoval na chomutovském náměstí 1. máje už pátý městský půlmaraton, který provedl běžce nejen historickým centrem Chomutova, ale také Zooparkem, areálem Kamencového jezera nebo Bezručovo údolím.

„Nápad na chomutovský půlmaraton vznikl před pěti lety, kdy jsme se domluvili s běžci, kteří pořádají tradiční běhy v Bezručově údolí. Uspořádat takovou akci v centru byla výzva, ale začali jsme na ní pracovat a daří se. Zájem o účast je každoročně zhruba stejný. Tedy kolem osmi set běžců,“ shrnul náměstek primátora David Dinda a upřesnil, že primárně je půlmaraton určen pro místní běžce. „Závod je specifický i v tom, že vítězové nevyhrávají finanční odměny, čímž se eliminují běžci, kteří obráží podobné akce za tímto účelem. Máme tu partnery, jako pivovar nebo společnost Sweep, kteří věnovali dárkové balíčky a všichni účastníci dostali medaile, na kterých si dáváme opravdu záležet. Pro všechny je důležitý hlavně ten dobrý po-cit. To, že mohou poměřit síly a nechat si změřit profesionálně čas, ale také to, že si vyzkouší proběhnout úseky, které jsou uzavřené jen tento jediný den. Samozřejmě tu máme tře-ba přespolní běžce z Německa, Prahy, nebo jiných koutů republiky, ale převážná většina je z Chomutova. Určitě nechceme konkurovat velkým akcím. Tohle je zkrátka takový rodinný chomutovský podnik,“ usmívá se David Dinda.

V letošním ročníku přibyla novinka. „Hodně lidí si chce zaběhnout, ale kratší trať. Takže letos se běžel také 7,5 km Kamencový okruh. Do toho se přihlásili jednotlivci, kteří si na 21 km netroufali a neměli parťáky do štafety. Jinak bylo vše podobné. Spíš jsme rádi, že se ta platforma moc nemění a můžeme to dobře připravit,“ říká náměstek.

A na co se můžete těšit v září? „Jsme rádi, že se vše po pandemii rozeběhlo a doufejme, že nás nečekají další restrikce. Už tento víkend mohou všichni dorazit na festival jídla, který proběhne v sobotu a festival sportu, který bude následovat v neděli (pozn. red. více podrobností v článku zde). V neděli 19. září pak v areálu Kamencového jezera a na Letním kině proběhne charitativní hudební festival pro celou rodinu Párty pomáhá II., která podpoří dvě hendikepované děti Adama a Míšu. Vstupné se bude vybírat za-koupením veselého náramku a výtěžek následně rozdělíme mezi Míšu, která si moc přeje benecykl a Adama, který potřebuje intenzivní hiporehabilitační pobyt. Sbírku pořádáme již nyní a výtěžek předáme v den konání akce. A pak už budeme chystat na Vánoce. Doufejme, že se letos vydaří,“ uzavřel David Dinda.

Foto: Soňa ŠÍMOVÁ, Ladislav CHLÍBEK

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video