Žatecké pivo se na ,,stupních vítězů" umístilo dvakrát. Tradiční soutěžní degustaci kralovalo Postřižinské pivo

Hedvika Mašková 2021-09-29 10:30:00

I když letos, stejně jako loni, tradiční Dočesná neproběhla, první zářijové dny se neobešly bez každoroční soutěžní degustace piv. Ve čtvrtek a v pátek 2. a 3. září se v aule Chmelařského institutu v Žatci sešlo celkem 168 degustujících, aby svými mlsnými jazýčky ochutnali a posoudili celkem 88 přihlášených vzorků z jedenácti pivovarů.

Piva se hodnotila v devíti kategoriích, a to světlé výčepní pivo, světlý ležák 11°, světlý ležák premium, tmavé pivo, polotmavé pivo, silné pivo světlé, silné pivo tmavé, silné pivo polotmavé a nealkoholické pivo. Piva z Žateckého pivovaru se umístila na prvních třech příčkách jen dvakrát, a to v kategorii silné pivo tmavé a světlé výčepní pivo.

Mezi nejslabšími pivy zvítězilo pivo Primátor Antonín z náchodského pivovaru Primátor a na druhé příčce se umístila Svijanská Desítka 10% z Pivovaru Svijany, který patří mezi nejstarší pivovary v Česku. Na třetím místě pak skončil domácí Plavčík ze Žateckého pivovaru.

V kategorii světlý ležák 11° bral opět první příčku pivovar Primátor se svým pivem Primátor 11 Ležák. Na druhé pozici se umístily opět Svijany, konkrétně Svijanský Máz 11% a na bronzové příčce skončilo Postřižinské pivo – Jedenáctka z Pivovaru Nymburk.

Mezi světlými ležáky premium zvítězilo pivo Záviš 12% z Měšťanského pivovaru v Poličce, druhý skončil Primátor Premium a třetí pozici bral světlý ležák premium Staročech z Pivovaru Nymburk.

Jako nejlepší tmavé pivo vyhodnotili degustující Primátor Dark, jako druhý jim nejvíce zachutnalo Postřižinské pivo z Nymburku a jako třetí Černovar z Tradičního pivovaru v Rakovníku. Polotmavým pivům vévodil polotmavý Staročech z Nymburku, druhý skončil řezaný ležák 11% Kunhuta z Měšťanského pivovaru v Poličce a třetí řezaná desítka Bakalář z Tradičního pivovaru v Rakovníku.

Kategorii silné pivo světlé dominoval Pivovar Svijany, jehož pivo se umístilo na první i třetí příčce. Nejchutnější byl Svijanský Kníže 13% a méně chutný Svijanský Baron 15%. Mezi ně se vtěsnalo světlé silné pivo 13% František Bittner z Měšťanského pivovaru v Poličce.

Žatecké pivo se opět prosadilo v kategorii silné pivo tmavé. Pivo Žatec Dark se umístilo na první pozici. Druhá skončila Svijanská Kněžna 13% a třetí Třináctka Tmavá z Pivovaru Rohozec.

U silných polotmavých piv se na stupni vítězů umístilo jako první Postřižinské pivo – Něžný Barbar, druhý Primátor 13 Polotmavé a třetí Tambor Craft Brewery MAY BOCK z Pivovaru TAMBOR/EPOS CZ.

V poslední kategorii nealkoholických piv zvítězil za studena chmelený Bakalář nealko z Tradičního pivovaru v Rakovníku. Na druhé a třetí pozici se umístila pita z Pivovaru Nymburk, a to Staročech nealko a Postřižinské pivo – Střízlík.

Foto: pexels.com

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video