Strupčice čekají v sobotu Slavnosti česneku s poutí. Plánují i obří investice

2021-09-24 08:03:00

STRUPČICE — Tuto sobotu 25. září se ve Strupčicích bude konat již druhý ročník Slavností česneku a Svatováclavská pouť. Starosty obce Luďka Pěnkavy jsem se zeptala nejen na chystanou akci, ale také na to, jak se v obci daří sportu a jaké chystá investice do budoucna.

Pořádáte druhý ročník Slavností česneku a Svatováclavské poutě. Znamená to, že se slavnost osvědčila? Co nového na ní návštěvníci najdou? A na co všechno se mohou těšit?

Ano, slavnost se osvědčila. Minule k nám zavítalo odhadem 5 tisíc lidí a všichni místní výrazně ocenili, že se úroveň naší poutě díky spojení se slav-nostmi česneku mnohonásobně zvýšila.

Loni slavnost neproběhla a oprotité v předchozím roce nedojde k žádným zásadním změnám. Výstavu živých vojáků v historických kostýmech nahradí vojáci s modely velikost 1:6, vystoupí také jiní umělci. Letos konkrétně Martin Maxa a Pavel Callta.

Jinak je vše v podstatě podobné: pouťové atrakce, stánkový prodej, občerstvení, večerní diskotéka. Proč měnit něco, co se minule osvědčilo?

Loňský rok moc nepřál sportovním klubům. Vy jste obec, která zaštiťuje několik sportů. Zaznamenali jste nějaký odliv sportovců, nebo jste vše ustáli?

Uzavření sportovišť pro děti považuji osobně za největší nesmysl, který byl během pandemie vyhlášen. Florbal a házená mají úbytek dětí, fotbal a stolní tenis fungují bez dalších problémů i po covidové pauze, tady se podařilo drtivou většinu dětí u sportu udržet a konkrétně u fotbalu jich je ještě více než vloni.

Co se v obci chystá v nejbližších měsících, ať už jde o investice, tak o kulturu, či sport?

Největší kulturní akci máme chystané slavnosti, během podzimu se ještě dočkáme další drobných akcí, jako je drakiáda, halloween pro děti, martinská zábava, mikulášská.

Sportovci hrají své soutěže, tam to zatím naštěstí běží.

A co se týče investic, tak ještě dlouho potrvá oprava kostela, do konce roku by měly být zasíťované pozemky pro výstavbu rodinných domů (mimochodem jsou již prodané) a teď v září začala největší investiční akce v dějinách obce a to rekonstrukce objektu bývalých jatek na objekt k podnikání v celkové hodnotě téměř 40 miliónů, samozřejmě s velkou dotací státu.

Děkuji za rozhovor.

Soňa ŠÍMOVÁ

Minulý týden proběhly slavnosti cibule v Račeticích. Prohlédněte si fotogalerii zde.

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video
O Budulínkovi poněkud netradičně ;-)

Loutková pohádka Klubu knihomolů v žatecké knihovně 22. 2.

Přehrát video