Chomutov je druhý nejlepší v republice při zadávání veřejných zakázek

Redakce 2021-10-02 06:52:00

CHOMUTOV (tz) - Spolek Econlab z Institutu ekonomických studií při Univerzitě Karlově zveřejnil hodnocení dobré praxe zadavatelů veřejných zakázek uplynulého tříletého období. V žebříčku hodnocených měst do 50 tisíc obyvatel se město Chomutov umístilo na druhém místě z 222 hodnocených.

„Odborníci z řad ekonomů a programátorů ocenili, že náš profil zadavatele má nízkou chybovost a do zakázek se hlásí dostatek firem,“ vypichuje pozitiva Marcela Kukiová, referentka oddělení veřejných zakázek.

Zindex hodnotí praxi zadávání veřejných zakázek. S pomocí reálných dat měří, jak konkrétní úřad postupuje transparentně, hospodárně a zda mu nevznikají ekonomická rizika. Hodnotí, jak jsou zakázky dostupné dodavatelům, zda o ně soutěží více dodavatelů – tj., zda tam panuje zdravé konkurenční prostředí – nebo zda má veřejnost možnost zjistit, kam jdou peníze.

 „Vnímám to jako ocenění dobré práce našich úředníku a hlavně pozitivní vzkaz veřejnosti,“ má z umístění radost David Dinda, náměstek primátora města, který má oddělení veřejných zakázek ve své gesci.

Všechna data z hodnocení jsou k dispozici na webu projektu zIndex: https://www.zindex.cz/ 

Foto: Soňa ŠÍMOVÁ

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

SAMOSTATNÁ ÚČETNÍ - LOUNY

Jsme fandové digitálního účetnictví, umělé inteligence a moderních technologií a do naší lounské kanceláře hledáme novou posilu pro stálou nebo nárazovou spolupráci externí nebo interní formou. Předchozí zkušenost s účetnictvím je nutná, moderní technologie zaškolíme a zvládneme společně. Požadujeme ochotu učit se novým věcem, pozitivní, zodpovědný a aktivní přístup.
Tel.: 777197823
E-mail: info@arelas.cz


VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video