Zahradní slavnosti je dvacet

Jan Vnouček 2012-06-19 10:15:00

Petrohrad – Jsme vůbec na té správné straně zdi? Tuto otázku si letos již podvacáté položily zástupy návštěvníků, které v sobotu navštívily jubilejní Zahradní slavnost Psychiatrické léčebny v Petrohradě. Rozmanitý kulturní program a tradičně pozitivní atmosféra zároveň připomněla 60. výročí založení tohoto ústavního zařízení. Snímky z akce najdete ve fotogalerii na této straně.

Za krásného letního počasí bavil návštěvníky moderátor a zpěvák Vladimír Hron a blok několika hudebních žánrů. Po swingovém seskupení Clarinet Society se představil zpěvák a kytarista Radek Tomášek. Následovala legendární country skupina Rangers. A příjemné odpoledne zakončily Cimbálová muzika Aleše Smutného a jihočeský dechový orchestr Budvarka.  Především děti dále ocenily ukázku sokolnictví, projížďky na koni, skákací hrad, střelbu z luku a kuše, pohádku ústavního loutkového divadla nebo třeba demonstraci modulového kolejiště železničních modelářů z Jesenice. Pro dospělé byli zase připraveni historičtí šermíři ze skupiny Vítkovci, výstava fotografií Jiřího Měchury z Jesenice a další zajímavosti.
„V roce 1991 získala léčebna právní subjektivitu a začali se provádět první stavební úpravy léčebny. Z toho vznikla potřeba ukázat je také veřejnosti. A tak se v roce 1993 z podnětu MUDr. Zdeňky Sosnové uspořádala první slavnost,“ ohlédl se do minulosti ředitel léčebny Ladislav Henlín.
Psychiatrická léčebna Petrohrad vznikla v roce 1952. Dnes má kapacitu 150 lůžek a dává práci 124 zaměstnancům. Loni získala akreditaci v rámci kvality poskytované péče. Jejím zřizovatelem je Ústecký kraj. „Díky němu se spousta věcí zrekonstruovala a léčebna se může dál rozvíjet,“ dodal Henlín.

 

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video
O Budulínkovi poněkud netradičně ;-)

Loutková pohádka Klubu knihomolů v žatecké knihovně 22. 2.

Přehrát video