Zahradní slavnosti je dvacet

Jan Vnouček 2012-06-19 10:15:00

Petrohrad – Jsme vůbec na té správné straně zdi? Tuto otázku si letos již podvacáté položily zástupy návštěvníků, které v sobotu navštívily jubilejní Zahradní slavnost Psychiatrické léčebny v Petrohradě. Rozmanitý kulturní program a tradičně pozitivní atmosféra zároveň připomněla 60. výročí založení tohoto ústavního zařízení. Snímky z akce najdete ve fotogalerii na této straně.

Za krásného letního počasí bavil návštěvníky moderátor a zpěvák Vladimír Hron a blok několika hudebních žánrů. Po swingovém seskupení Clarinet Society se představil zpěvák a kytarista Radek Tomášek. Následovala legendární country skupina Rangers. A příjemné odpoledne zakončily Cimbálová muzika Aleše Smutného a jihočeský dechový orchestr Budvarka.  Především děti dále ocenily ukázku sokolnictví, projížďky na koni, skákací hrad, střelbu z luku a kuše, pohádku ústavního loutkového divadla nebo třeba demonstraci modulového kolejiště železničních modelářů z Jesenice. Pro dospělé byli zase připraveni historičtí šermíři ze skupiny Vítkovci, výstava fotografií Jiřího Měchury z Jesenice a další zajímavosti.
„V roce 1991 získala léčebna právní subjektivitu a začali se provádět první stavební úpravy léčebny. Z toho vznikla potřeba ukázat je také veřejnosti. A tak se v roce 1993 z podnětu MUDr. Zdeňky Sosnové uspořádala první slavnost,“ ohlédl se do minulosti ředitel léčebny Ladislav Henlín.
Psychiatrická léčebna Petrohrad vznikla v roce 1952. Dnes má kapacitu 150 lůžek a dává práci 124 zaměstnancům. Loni získala akreditaci v rámci kvality poskytované péče. Jejím zřizovatelem je Ústecký kraj. „Díky němu se spousta věcí zrekonstruovala a léčebna se může dál rozvíjet,“ dodal Henlín.

 

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video