Zahradní slavnosti je dvacet

Jan Vnouček 2012-06-19 10:15:00

Petrohrad – Jsme vůbec na té správné straně zdi? Tuto otázku si letos již podvacáté položily zástupy návštěvníků, které v sobotu navštívily jubilejní Zahradní slavnost Psychiatrické léčebny v Petrohradě. Rozmanitý kulturní program a tradičně pozitivní atmosféra zároveň připomněla 60. výročí založení tohoto ústavního zařízení. Snímky z akce najdete ve fotogalerii na této straně.

Za krásného letního počasí bavil návštěvníky moderátor a zpěvák Vladimír Hron a blok několika hudebních žánrů. Po swingovém seskupení Clarinet Society se představil zpěvák a kytarista Radek Tomášek. Následovala legendární country skupina Rangers. A příjemné odpoledne zakončily Cimbálová muzika Aleše Smutného a jihočeský dechový orchestr Budvarka.  Především děti dále ocenily ukázku sokolnictví, projížďky na koni, skákací hrad, střelbu z luku a kuše, pohádku ústavního loutkového divadla nebo třeba demonstraci modulového kolejiště železničních modelářů z Jesenice. Pro dospělé byli zase připraveni historičtí šermíři ze skupiny Vítkovci, výstava fotografií Jiřího Měchury z Jesenice a další zajímavosti.
„V roce 1991 získala léčebna právní subjektivitu a začali se provádět první stavební úpravy léčebny. Z toho vznikla potřeba ukázat je také veřejnosti. A tak se v roce 1993 z podnětu MUDr. Zdeňky Sosnové uspořádala první slavnost,“ ohlédl se do minulosti ředitel léčebny Ladislav Henlín.
Psychiatrická léčebna Petrohrad vznikla v roce 1952. Dnes má kapacitu 150 lůžek a dává práci 124 zaměstnancům. Loni získala akreditaci v rámci kvality poskytované péče. Jejím zřizovatelem je Ústecký kraj. „Díky němu se spousta věcí zrekonstruovala a léčebna se může dál rozvíjet,“ dodal Henlín.

 

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video