Dopisy našich čtenářů: Škola začala nejen mladým

Redakce 2021-10-23 14:41:00

Se zahájením školního roku 2021/2022 začala kromě výuky na ZŠ, SŠ a VŠ „škola“ i těm dříve narozeným. Po výluce způsobené covidovou pandemií zahájili docházku na přelomu září a října také účastníci projektu Třetí věk Městské knihovny v Lounech.


Například studenti předmětu Dějiny regionu absolvovali přednášku Jiřího Hampla spojenou s komentovanou prohlídkou Loutkového divadla, které bylo postaveno na břehu Ohře před 101(!) lety. Loutkář tělem i duší vyprávěl posluchačům o bohaté historii i současnosti divadélka, jež svou činností oslovuje už pátou generaci diváků, a přál si, aby stále co nejvíc Louňáků využívalo spolu se svými dětmi a vnoučaty vskutku ojedinělou kulturní možnost v rámci nejen našeho města.

A než „žáci“ dorazili v pátečním prosluněném odpoledni k pohádkové stavbě architekta Otakara Poláka, vyslechli během cesty Hilbertovou, dříve Radniční, ulicí od svého průvodce Vladimíra A. Honse příběhy domu č. 67 architekta Kamila Hilberta, lounské synagogy i secesního skvostu bývalé Hospodářské záložny, dnešní družiny ZŠ JAK. Zdařilé spojení „teorie s praxí“.

                         Studenti 3. Ročníku


Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Peruc

Bližší info na webu obce Peruc. Nástup 1. srpna 2024, přihlášky zasílejte do 17. května 2024.
WWW: https://peruc.cz/
E-mail: podatelna@peruc.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA ZŠ A MŠ Vilémov

Bližší informace na webu Obce Vilémov u Kadaně.
Tel.: 474398146
WWW: https://www.obec-vilemov.cz/
E-mail: vilemov@obce-cv.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video