Svolali brigádu a proklestili zaniklou cestu

Alla Želinská 2021-10-19 18:48:00

Členové spolku Společenstvo pro památky Podbořanska spolu s dalšími dobrovolníky, které svolali, mají za sebou úspěšnou sobotní brigádu na zaniklé cestě, která v minulosti spojovala obce Očihov a Vroutek. Na křížení cest potom bylo možné dojít nebo dojet také do Kryr a do Valova.

„Brigáda byla úspěšná hned ze dvou důvodů. Zaprvé vyšlo počasí, což je vždy vabank. Zadruhé se podařilo pro lidi posekat a proklestit bezmála 1000 metrů cesty. Za to patří ohromný dík všem, kdo se rozhodli přijít,“ uvedl za organizátory Petr Menzl.

Do akce spolek zapojil nejen občany obce Očihov, ale přišli také lidé z Podbořan nebo Kryr. „Respektovali jsme trasu původní cesty a pozemky v majetku obce Očihov. Doufáme, že cesta bude již teď hojně využívána k procházkám a jednou dojde k jejímu plnému znovuobnovení,“ dodal Petr.

Členové spolku navíc v minulých dnech v započaté práci pokračovali a obnovili další cca jeden kilometr cesty. „Cílem je dosáhnout křížení s cyklostezkou Podbořany - Kryry, aby se nikdo z nás nemusel na cestě otáčet. Naopak, snažíme se znovu propojit sousední obce pro tolik potřebné pěší a cyklo spojení,“ říkají členové spolku. Vybízí i další dobrovolníky, aby využili volné chvíle k procházce a znovu oživili tuto krásnou cestu. Třeba o víkendu.

Organizovanou akci chtějí zopakovat ještě na jaře a pokusit se obnovit další úseky této cesty, které budou zase sloužit k propojení obcí, a to především pro pěší a kola. Tak tedy znovu na jaře!

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video