Do Dvorany slávy vstoupili nové osobnosti. Mezi nimi i žatecký praktický lékař Josef Beneš

Hedvika Mašková 2021-11-01 12:23:00

Všichni milovníci rockové muziky vědí, že ve Spojených státech jsou již po desítky let uváděny špičkové kapely do Rock and Roll Hall of Fame (Síně slávy rock and rollu). Posléze se k nim přidali i rockoví hudebníci, skladatelé i písně. Něco podobného se rozhodli udělat také Tomáš Bednařík, Jiří Röll a Marcel Šimsa z Rakovníku, kde působila a dodnes působí celá řada bigbítových kapel. Založili Dvoranu slávy rakovnického bigbítu, kdy každoročně během podzimního koncertu udělují certifikáty hudebníkům, kteří měli pro rozvoj bigbítu v rakovnickém okrese, ale i mimo něj, zásadní význam. Předminulou sobotu se dalším členem dvorany stal žatecký praktický lékař Josef Beneš. Certifikát převzal z rukou legendárního zpěváka Viktora Sodomy, který šířil slávu českého bigbítu v 60. a v první polovině 70. let.

,,Mé bezprostřední pocity po předání certifikátu jsou radost, potěšení, překvapenost a možná tak trochu pocit zasloužení?“ okomentoval své dojmy nestor bigbítu Josef Beneš, který byl během slavnostního večera vyzdvižen především proto, že se v roce 1967 na rakovnickém gymnáziu stal zakladatelem kapely Šmidl Boys, ze které poté vznikla skupina The Foolmen. V hraní a aranžování je však aktivní doposud. Jako kytarista a hráč na klávesové nástroje dále vystupoval se skupinami Repettens group, J. B. Lekce, Yentac a další.

,,Během sobotního večera byly v Kulturním domě v Rakovníku oceněni další hudebníci a kapely z let 1967-1973 a 1974-1979. Celkem obdrželo certifikáty čtrnáct skupin a 39 hudebníků a osobností úzce spjatých s rakovnickým bigbítem, z toho, bohužel, devět už jen In Memoriam,“ sdělil jeden ze zakladatelů Dvorany slávy Tomáš Bednařík. 

Foto: archiv Josefa Beneše

Komentáře

Nabídky práce

NEXEN TIRE hledá talenty

Nabízené pozice: Operátor výroby, operátor kvality, operátor logistiky, údržbář - elektro, operátor technologie, specialista plánování výroby, operátor R&D, účetní.
Tel.: +420733123733
WWW: https://www.nexentire.com/cz/company/recruit/
E-mail: prace@nexentire.com


ELKTRIKÁŘ - INTERMONT OPATRNÝ JIRKOV

Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení, 13. a 14. plat, odměny, stravné, sick days a další benefity. Požadujeme vzdělání v oboru elektro, ŘP sk. B, NV 194/2022 (dříve vyhl. 50/78).
Kontakt: Dagmar Křížová
Tel.: 775868949
WWW: https://intermont-opatrny.cz/
E-mail: krizova@intermont-opatrny.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Rada Městyse Ročov vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ŘEDITELE/ŘEDITELKY Základní školy Ročov. Bližší informace na: https://www.obec-rocov.cz/
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
WWW: https://www.obec-rocov.cz/
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video