Do Dvorany slávy vstoupili nové osobnosti. Mezi nimi i žatecký praktický lékař Josef Beneš

Hedvika Mašková 2021-11-01 12:23:00

Všichni milovníci rockové muziky vědí, že ve Spojených státech jsou již po desítky let uváděny špičkové kapely do Rock and Roll Hall of Fame (Síně slávy rock and rollu). Posléze se k nim přidali i rockoví hudebníci, skladatelé i písně. Něco podobného se rozhodli udělat také Tomáš Bednařík, Jiří Röll a Marcel Šimsa z Rakovníku, kde působila a dodnes působí celá řada bigbítových kapel. Založili Dvoranu slávy rakovnického bigbítu, kdy každoročně během podzimního koncertu udělují certifikáty hudebníkům, kteří měli pro rozvoj bigbítu v rakovnickém okrese, ale i mimo něj, zásadní význam. Předminulou sobotu se dalším členem dvorany stal žatecký praktický lékař Josef Beneš. Certifikát převzal z rukou legendárního zpěváka Viktora Sodomy, který šířil slávu českého bigbítu v 60. a v první polovině 70. let.

,,Mé bezprostřední pocity po předání certifikátu jsou radost, potěšení, překvapenost a možná tak trochu pocit zasloužení?“ okomentoval své dojmy nestor bigbítu Josef Beneš, který byl během slavnostního večera vyzdvižen především proto, že se v roce 1967 na rakovnickém gymnáziu stal zakladatelem kapely Šmidl Boys, ze které poté vznikla skupina The Foolmen. V hraní a aranžování je však aktivní doposud. Jako kytarista a hráč na klávesové nástroje dále vystupoval se skupinami Repettens group, J. B. Lekce, Yentac a další.

,,Během sobotního večera byly v Kulturním domě v Rakovníku oceněni další hudebníci a kapely z let 1967-1973 a 1974-1979. Celkem obdrželo certifikáty čtrnáct skupin a 39 hudebníků a osobností úzce spjatých s rakovnickým bigbítem, z toho, bohužel, devět už jen In Memoriam,“ sdělil jeden ze zakladatelů Dvorany slávy Tomáš Bednařík. 

Foto: archiv Josefa Beneše

Komentáře

Nabídky práce

DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video