Do Dvorany slávy vstoupili nové osobnosti. Mezi nimi i žatecký praktický lékař Josef Beneš

Hedvika Mašková 2021-11-01 12:23:00

Všichni milovníci rockové muziky vědí, že ve Spojených státech jsou již po desítky let uváděny špičkové kapely do Rock and Roll Hall of Fame (Síně slávy rock and rollu). Posléze se k nim přidali i rockoví hudebníci, skladatelé i písně. Něco podobného se rozhodli udělat také Tomáš Bednařík, Jiří Röll a Marcel Šimsa z Rakovníku, kde působila a dodnes působí celá řada bigbítových kapel. Založili Dvoranu slávy rakovnického bigbítu, kdy každoročně během podzimního koncertu udělují certifikáty hudebníkům, kteří měli pro rozvoj bigbítu v rakovnickém okrese, ale i mimo něj, zásadní význam. Předminulou sobotu se dalším členem dvorany stal žatecký praktický lékař Josef Beneš. Certifikát převzal z rukou legendárního zpěváka Viktora Sodomy, který šířil slávu českého bigbítu v 60. a v první polovině 70. let.

,,Mé bezprostřední pocity po předání certifikátu jsou radost, potěšení, překvapenost a možná tak trochu pocit zasloužení?“ okomentoval své dojmy nestor bigbítu Josef Beneš, který byl během slavnostního večera vyzdvižen především proto, že se v roce 1967 na rakovnickém gymnáziu stal zakladatelem kapely Šmidl Boys, ze které poté vznikla skupina The Foolmen. V hraní a aranžování je však aktivní doposud. Jako kytarista a hráč na klávesové nástroje dále vystupoval se skupinami Repettens group, J. B. Lekce, Yentac a další.

,,Během sobotního večera byly v Kulturním domě v Rakovníku oceněni další hudebníci a kapely z let 1967-1973 a 1974-1979. Celkem obdrželo certifikáty čtrnáct skupin a 39 hudebníků a osobností úzce spjatých s rakovnickým bigbítem, z toho, bohužel, devět už jen In Memoriam,“ sdělil jeden ze zakladatelů Dvorany slávy Tomáš Bednařík. 

Foto: archiv Josefa Beneše

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video
O Budulínkovi poněkud netradičně ;-)

Loutková pohádka Klubu knihomolů v žatecké knihovně 22. 2.

Přehrát video