Krabice od bot 2021: Děti darují dětem

Alla Želinská 2021-11-24 19:50:00

Nově je sběrné místo i v Podbořanech.

Sociální centrum pro rodinu v Žatci se již potřetí stane sběrným místem sbírky Krabice od bot s podtitulem Děti darují dětem, kterou organizuje Diakonie ČCE. Novinkou je otevření sběrného místa i v Podbořanech.

Předvánoční akce má za cíl potěšit děti z chudších rodin v České republice. Radost těmto dětem udělají zase děti, jimž dospělí pomohou připravit jejich krabici od bot. Tu společně naplní dětskými dárky k Vánocům.

Sběr dárků v letošním roce probíhá od pondělí 22. listopadu do neděle 5. prosince. Rezervace dárků se otevřela již v pondělí 15. 11. v 10 hodin.

A jak se můžete zapojit? Každý dárce si předem na webu www.krabiceodbot.cz rezervuje, kolik dárků pro jak staré děti chce připravit. Takto rezervované dárky pak v době sbírky odevzdá buď v Sociálním centru pro rodinu na adrese Žatec, Volyňských Čechů 326 nebo v Kulturním domě Podbořany na Masarykově náměstí (1. patro). SCpR se pak postará o jejich distribuci k vybraným příjemcům.

"Rezervační systém dárků najdete na webu www.krabiceodbot.cz, stejně jako informace, jak má krabice vypadat a tipy, co do krabice pro děti různých věkových kategorií vložit," uvedla za SCpR v Žatci Marcela Martinovská. Sběrné místo v 1. patře Kulturního domu v Podbořanech je otevřeno v pondělí a čtvrtek od 9 do 16 hodin, v Žatci můžete nosit dárky každý den od 9 do 16 hodin. 

Krabice od bot je největší sbírka vánočních dárků pro chudé děti v Česku. Sbírku pořádá Diakonie, jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb. 

Předvánoční akce, která má za cíl potěšit děti z chudších rodin v České republice, proběhne v roce 2021 již pojedenácté v termínu 22.11. - 5. 12. 2021. Radost těmto dětem udělají zase děti, jimž dospělí pomohou připravit jejich dárkovou krabici od bot. Tu společně naplní dětskými dárky k Vánocům a odnesou na některé ze sběrných míst, které ho předá potřebným. V loňské vánoční sbírce na pomoc dětem a samoživitelům ohroženým chudobou dárci připravili 51 612 krabic s vánočními dárky.

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video