Do žatecké nemocnice míří miliony

Hedvika Mašková 2021-12-22 10:30:00

Uvědomujeme si, že zdravotnictví v Ústeckém kraji je zajišťováno především prostřednictvím společnosti Krajská zdravotní. Ta má ve svém portfoliu sedm nemocnic, které poskytují zdravotní péči ve všech okresech našeho kraje, avšak vyjma lounského. V něm působí pouze jediná nemocnice, a to v Žatci. Jak probíhá spolupráce města a kraje, na to jsme se zeptali žateckého místostarosty a zároveň krajského radního Radima Laibla, podle něhož nebyla součinnost těchto subjektů v minulosti taková, jakou by si občané zasloužili.

• Na služby Nemocnice v Žatci spoléhají občané v celém lounském okrese. Jak k tomu přistupuje Město Žatec, potažmo Ústecký kraj?

Ano, je to tak. Činnost nemocnic v Podbořanech a v Lounech jsou už dávnou minulostí, tudíž je zajistit poskytování základní zdravotní péče v Žatci prioritou nejen vedení města, ale také vedení Ústeckého kraje.

• Jak konkrétně kraj žateckou nemocnici podporuje?

Vedení Ústeckého kraje v letošním roce poslalo městu Žatec 18 milionů korun na zajištění strategických investic v nemocnici, kam spadá především vybudování centrálního urgentního příjmu a rekonstrukce oddělení následné péče.

• Proč právě na toto oddělení?

Rekonstrukce LDN a zlepšení podmínek pro umístění pacientů je jednoznačná priorita. Tito lidé celý život pracovali, odváděli daně do státního rozpočtu, vychovávali děti a nyní si zaslouží být v odpovídajícím a kvalitním prostředí.

• V jaké fázi se vybudování urgentního příjmu a rekonstrukce LDN aktuálně nachází?

V současné době již architekti, vybraní ve výběrovém řízení, vypracovávají studie proveditelnosti pro urgentní příjem, od-dělení následné péče a také celkový Generel nemocnice. Hned poté začnou práce na projektových a inženýrských činnostech a pevně věřím také na samotných realizacích.

• Postačí na zmíněné investice ,,pouze“ osmnáct milionů z kraje?

Pomoci by nám také měly evropské peníze z nově vznikajícího IROP II programu pro období 2021 – 2027 a rovněž další finance z Ústeckého kraje.

• V souvislosti s Nemocnicí v Žatci se také řeší personál, respektive jeho nedostatek. Chystá se v nejbližší době ně-jaké řešení tohoto problému?

To trápí snad všechny nemocnice nejen v kraji, ale v celé republice. Zvláště covidová doba znovu na tuto slabinu poukázala a dvakrát ji podtrhla. Proto bych rád v nejbližší době předložil zastupitelům města ke schválení Stipendijní program na stabilizaci lékařských a nelékařských zdravotnických pracovníků. Další podporu chystá samotný management nemocnice.

Děkujeme za rozhovor. 

Hedvika Mašková

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video
O Budulínkovi poněkud netradičně ;-)

Loutková pohádka Klubu knihomolů v žatecké knihovně 22. 2.

Přehrát video