Jednání k nemocnici budou pokračovat

Veronika Salášková 2012-06-29 00:18:00

Žatec Senátoři na svém jednání podpořili ve čtvrtek 14. června petici za zachování dětského a gynekologicko-porodnického oddělení žatecké nemocnice.

Rozprava k tématu trvala v senátu téměř tři hodiny. Na podporu petice a žatecké nemocnice vystoupilo s  příspěvky deset senátorů z opozičního i koaličního tábora. V následném hlasování se 49 z 57 přítomných senátorek a senátorů vyslovilo pro přijetí usnesení na výraznou podporu žatecké nemocnice. „Senátoři především poukázali na sílu petice, kterou ve spádové oblasti nemocnice podepsal každý třetí dospělý občan. Dále poukazovali na chybné kroky omezování dětských oddělení a porodnic, které vedou ke komplikacím v životě rodin s dětmi a nepřímo snižují porodnost,“ sdělil Petr Antoni, zmocněnec petičního výboru, který se jednání senátu zúčastnil. Senátoři v závěru vyzvali přítomné zástupce resortu zdravotnictví – ministra Leoše Hegera a generálního ředitele VZP Pavla Horáka, aby se usnesením senátu řídili. Ministr zdravotnictví potvrdil, že jednání se dále povedou. Vysvětlil, že záměrem ministerstva zdravotnictví ani pojišťoven není nemocnici poškodit, nebo dokonce „zavírat“.

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video