Jednání k nemocnici budou pokračovat

Veronika Salášková 2012-06-29 00:18:00

Žatec Senátoři na svém jednání podpořili ve čtvrtek 14. června petici za zachování dětského a gynekologicko-porodnického oddělení žatecké nemocnice.

Rozprava k tématu trvala v senátu téměř tři hodiny. Na podporu petice a žatecké nemocnice vystoupilo s  příspěvky deset senátorů z opozičního i koaličního tábora. V následném hlasování se 49 z 57 přítomných senátorek a senátorů vyslovilo pro přijetí usnesení na výraznou podporu žatecké nemocnice. „Senátoři především poukázali na sílu petice, kterou ve spádové oblasti nemocnice podepsal každý třetí dospělý občan. Dále poukazovali na chybné kroky omezování dětských oddělení a porodnic, které vedou ke komplikacím v životě rodin s dětmi a nepřímo snižují porodnost,“ sdělil Petr Antoni, zmocněnec petičního výboru, který se jednání senátu zúčastnil. Senátoři v závěru vyzvali přítomné zástupce resortu zdravotnictví – ministra Leoše Hegera a generálního ředitele VZP Pavla Horáka, aby se usnesením senátu řídili. Ministr zdravotnictví potvrdil, že jednání se dále povedou. Vysvětlil, že záměrem ministerstva zdravotnictví ani pojišťoven není nemocnici poškodit, nebo dokonce „zavírat“.

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video