Aktualizováno: Z lounské psychiatrické nemocnice utekly dvě dívky. Jednu našla policie, druhá se vrátila sama

Redakce 2022-01-21 12:40:00

Jednu se podařilo v pondělí 17. ledna v pořádku najít, druhá přišla domů o pár dnů později. Starší z dívek se podařilo najít ještě téhož dne, kdy po nich bylo vyhlášeno pátrání. Ve čtvrtek 20. ledna policie odvolala pátrání i po té mladší, která se sama vrátila.

Policie žádala veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešovaných při pátrání po pohřešovaných mladistvých dívkách ve věku 16 a 17 let. Dívky v neděli 16. ledna společně utekly kolem 16 hodiny z vycházky od Dětské psychiatrické léčebny v Lounech a od té doby byly nezvěstné. 


"Dívky sice utekly společně, není však vyloučeno, že se po útěku rozdělily. Obě se pravděpodobně pohybují po Praze, je možné, že by se mohly pohybovat ve velkých obchodních centrech a jejich okolí," uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská. 

Pohřešovaná SVOBODOVÁ SIMONA je narozena roku 2004, bydliště má trvale v Praze III. Dívka měří 166 cm, zdánlivého stáří sedmnácti let. Má hubenou postavu, plavé blond vlasy, modré oči. Dívka má jizvy na rukou a nohou. V době útěku měla na sobě černou bundu, šedé tepláky a fialovo-bílé boty.Pohřešovaná ŠAMÁNKOVÁ BARBORA je narozena v roce 2005, bydliště má v Praze III. Vysoká je 167 cm, zdánlivého stáří šestnácti let. Popis osoby: postava hubená, černé dlouhé vlasy obarvené, barva očí šedá, výrazné obočí a piercing v nose. V době útěku měla na sobě černou bundu, černé kalhoty, bílé boty a na hlavě šedou kapuci.
"Poznatky k pobytu nebo výskytu uvedených dívek je možno předat na linku 158 případně na nejbližší oddělení Policie České republiky. Za spolupráci děkujeme," dodala mluvčí.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video