Lounsko je pátým okresem s nejvyšší nezaměstnaností. Práci hledá tři a půl tisíce lidí

Lucie Steklá 2022-01-30 18:40:00

Na konci loňského roku stoupla nezaměstnanost v Česku na 3,5 procenta, což je o dvě desetiny procentního bodu více než v listopadu. Zároveň v zemi mírně ubylo nabízených volných pracovních míst. Stejná situace je v okresech Ústeckého kraje, včetně našeho. Co se týče počtu nezaměstnaných, jsou na tom nejhůře tři sousedící okresy, a to Louny, Most a Chomutov. Poslední dva zmínění mají nezaměstnanost přesahující šest procent, ale ani Lounsko, Žatecko a Podbořansko se svými 5,7 procenta se nemají čím chlubit. Na přelomu roku úřad práce v okrese evidoval 3 417 lidí bez práce, celých 1 900 z toho byly ženy. Do evidence během prosince přibylo 382 lidí, vyřazeno jich bylo o sto méně, uplatnění ale našlo jen 175 z nich.

V meziokresním srovnání nezaměstnanosti se v rámci celé ČR umísťuje většina okresů Ústeckého kraje pravidelně na posledních příčkách. Naopak přední místa vzhledem k vysoké nezaměstnanosti zaujímají v jejím žebříčku, Louny jsou páté, Chomutov čtvrtý a Most třetí. Pro srovnání, okres s nejnižší nezaměstnaností v ČR, Praha východ, má jen 1,3 procenta. Zaměstnavatelé v okrese Louny v současné době nabízejí necelých patnáct stovek volných míst, což je vzhledem k počtu lidí bez práce poměrně málo. Na jedno volné místo tak připadá statisticky 2,5 uchazeče.

Co se týče obcí okresu Louny, nejlépe si dlouhodobě vede Brodec, který má nezaměstnanost stále nulovou. Jen jednoho občana bez práce má Vrbno nad Lesy (nezaměstnanost 0,8 procenta), stejně jako Želkovice (1,5 procenta). S nejvyšší nezaměstnaností v okrese, 9,2 procenta, vstoupily do nového roku dvě obce okresu - Domoušice a Nepomyšl. Nad osmiprocentní hranicí nezaměstnanosti jsou také obce Úherce, Žiželice a Nová Ves. Město Louny do nového roku vstoupilo s nezaměstnaností 5,7 procenta, práci tam nemá 652 osob. Hůře jsou na tom Postoloprty, kde je procento nezaměstnanosti 7,6 procenta.

Až do prosince nezaměstnanost loni od března víceméně klesala. Podle pracovního úřadu situace na pracovním trhu v prosinci ale odpovídala dlouhodobému stavu, ročnímu období a běžnému vývoji na konci roku, kdy nezaměstnanost pravidelně roste. Ředitel Úřadu práce ČR Viktor Najmon uvedl, že s příchodem zimy postupně končí sezonní práce zejména v zemědělství nebo stavebnictví a do evidence se hlásí větší počet lidí, kterým skončily termínované pracovní smlouvy a dohody, nebo například živnostníci, kteří dočasně přerušili činnost. Nezaměstnanost během celého loňského roku pak podle ředitele kopírovala klasickou vývojovou křivku, která zohledňuje sezonní vlivy. „Na rozdíl od roku 2020 byla navzdory trvající epidemické situaci a přijímaným bezpečnostním opatřením příznivější. Proti stejnému období prosince předchozího roku došlo k poklesu počtu nezaměstnaných a naopak meziročně vzrostl počet volných pracovních míst,“ řekl ředitel. 


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video