Vroutek dá sbohem realitce

Otto Urma 2012-06-29 00:36:00

Vroutek Městské byty a kotelny ve Vroutku se od příštího roku vrátí do správy města. Skončí tak dvouleté období, kdy bytové a nebytové prostory Vrouteckým spravovala Realitní kancelář L+L z Podbořan.

Radnice si od této změny slibuje lepší dostupnost úřadu pro nájemníky a jednodušší správu. V dlouhodobějším horizontu očekává také úsporu finančních prostředků. A to přesto, že na tuto činnost musí přijmout dalšího úředníka.
„Minulé zastupitelstvo chtělo snížit počet zaměstnanců úřadu, mělo pocit, že je tu moc lidí. Postupně ale s narůstajícími nároky státní správy a samosprávy zjišťujeme, že se zvyšující administrativa v současném početním stavu už nedá zvládat. Současné čtyři úřednice musí pracovat nad rámec svých úvazků. Proto jsme se rozhodli obnovit jednu pracovní pozici a přijmout na ni pracovníka, který bude částečně vykonávat bytovou správu a částečně od nich převezme některé povinnnosti.  V rámci této změny se Vroutku vyplatí spravovat své nemovitosti přímo. Změnu jistě ocení nájemci bytů i nebytových prostor, kdy nebudou nuceni zajíždět při vyřizování záležitostí spojených s nájmem do Podbořan, ale vyřídí vše přímo ve Vroutku,“ zdůvodnil návrat před rok 2010 starosta Jaromír Kubelka. Město Vroutek vlastní  74 bytů, okolo 20 nebytových prostor a pět plynových kotelen.

Napsal(a): Otto Urma

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video