Nechoďte na vypuštěný rybník, hrozí utonutí

Jan Vnouček 2012-06-30 00:39:00

Petrohrad Kdepak. Vypuštěná Petrohradská nádrž se vodohospodářům nevzdává. Pokusy o zprůchodnění vypouštěcího zařízení, neboli požeráku, pokračovaly i minulý týden. Nedávné odkrytí části odtokové trubky a oprava navázání nového plastového potrubí na staré dřevěné totiž stále neodstranilo hlavní problém výpustního objektu.

Pracovníci Povodí Ohře se tedy pokusili zabránit přítoku bahna do požeráku, vyčerpat z něj co nejvíce vody a najít kdesi pod hrází skrytou závadu vypouštěcího potrubí.  Přes všechny potíže zůstává varianta překopání celé hráze až jako poslední možnost, o které se zatím ani neuvažuje.
„Výměna celého potrubí byla podmíněna překopáním hráze. To ale není na pořadu dne,“ ujistil Martin Holý, vedoucí provozu Žatec, z Povodí Ohře.
Dno vypuštěného rybníka již zarostlo vegetací a láká zvědavce. Před tím ale Holý důrazně varuje. „To bahno je hluboké 3–4 metry, někde z něj vyvěrají prameny takže hrozí utonutí,“ varuje. A proč se ho Povodí nepokusí alespoň částečně odstranit? „Bohužel chemické rozbory sedimentu nedopadly dobře. Spadá již mezi nebezpečný odpad a tedy jeho skládkování by bylo velmi drahé. Odhaduji, že vyčištění tohohle rybníka by vyšlo na 10 až 15 miliónů. A na to prostě nemáme,“ dodal.

 

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video