Žatečtí gymnazisté dobyli FCE

Redakce 2022-02-17 09:53:09

V sobotu 8. 1. 2022 skládali studenti žateckého gymnázia jazykovou zkoušku B2 First Cambridge English, známou dříve jako FCE. Prestižních mezinárodních zkoušek z angličtiny se zúčastnilo 15 studentů 4. ročníku a oktávy.

Zkoušky organizovalo a realizovalo Evropské centrum jazykových zkoušek, s nímž škola navázala spolupráci.

Cambridge English jsou prestižní mezinárodní jazykové zkoušky z angličtiny, vyvíjené jednou z nejstarších a nejznámějších akademických institucí na světě, Cambridge Assessment English. Certifikát slouží jako doklad o jazykové kvalifikaci a je uznávaný komerčními, akademickými i státními institucemi na celém světě.

„U zkoušek prokazují kandidáti hlubokou znalost jazyka ve čtyřech dovednostech, porozumění čtenému textu a práci s jazykem, poslech, písemný a mluvený projev,” upřesňuje Martin Kadeřávek, vyučující anglického jazyka.

Jazykový certifikát přináší svému držiteli mnohé výhody. Některé vysoké školy za něj přidávají bonusové body u přijímacích zkoušek, je vstupenkou na zahraniční studium či stáž, významnou položkou v životopise uchazeče o kvalifikovanou práci či brigádu v zahraničí. „Na našem gymnáziu jím lze také za určitých podmínek nahradit profilovou maturitní zkoušku z jazyka,” dodává ředitel gymnázia Miroslav Řebíček.

Všech 15 našich studentů u zkoušky uspělo. Více jak polovina dosáhla na vysoké bodové skóre, které odpovídá jazykové úrovni C1. „Úspěch studentů u zkoušky je dokladem kvalitní výuky anglického jazyka na naší škole,” uzavírá ředitel školy.


Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video