Žatečtí gymnazisté dobyli FCE

Redakce 2022-02-17 09:53:09

V sobotu 8. 1. 2022 skládali studenti žateckého gymnázia jazykovou zkoušku B2 First Cambridge English, známou dříve jako FCE. Prestižních mezinárodních zkoušek z angličtiny se zúčastnilo 15 studentů 4. ročníku a oktávy.

Zkoušky organizovalo a realizovalo Evropské centrum jazykových zkoušek, s nímž škola navázala spolupráci.

Cambridge English jsou prestižní mezinárodní jazykové zkoušky z angličtiny, vyvíjené jednou z nejstarších a nejznámějších akademických institucí na světě, Cambridge Assessment English. Certifikát slouží jako doklad o jazykové kvalifikaci a je uznávaný komerčními, akademickými i státními institucemi na celém světě.

„U zkoušek prokazují kandidáti hlubokou znalost jazyka ve čtyřech dovednostech, porozumění čtenému textu a práci s jazykem, poslech, písemný a mluvený projev,” upřesňuje Martin Kadeřávek, vyučující anglického jazyka.

Jazykový certifikát přináší svému držiteli mnohé výhody. Některé vysoké školy za něj přidávají bonusové body u přijímacích zkoušek, je vstupenkou na zahraniční studium či stáž, významnou položkou v životopise uchazeče o kvalifikovanou práci či brigádu v zahraničí. „Na našem gymnáziu jím lze také za určitých podmínek nahradit profilovou maturitní zkoušku z jazyka,” dodává ředitel gymnázia Miroslav Řebíček.

Všech 15 našich studentů u zkoušky uspělo. Více jak polovina dosáhla na vysoké bodové skóre, které odpovídá jazykové úrovni C1. „Úspěch studentů u zkoušky je dokladem kvalitní výuky anglického jazyka na naší škole,” uzavírá ředitel školy.


Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Peruc

Bližší info na webu obce Peruc. Nástup 1. srpna 2024, přihlášky zasílejte do 17. května 2024.
WWW: https://peruc.cz/
E-mail: podatelna@peruc.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA ZŠ A MŠ Vilémov

Bližší informace na webu Obce Vilémov u Kadaně.
Tel.: 474398146
WWW: https://www.obec-vilemov.cz/
E-mail: vilemov@obce-cv.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video