Obrazy zátiší a květin zdobí foyer divadla

Redakce 2022-02-22 13:03:27

„Svět okolo nás“ mohou do neděle 27. února obdivovat návštěvníci foyer Vrchlického divadla v Lounech. Vernisáží výstavu zahájila Výtvarka Jindřišky Riedlové s názvem. Přestože na výstavě představuje své práce jen devět žáků, bylo vstupní foyer divadla při vernisáži, kterou pěveckým vystoupením sestry Kamila a Tereza Hájkovi, žákyně paní učitelky Zázvorkové ze ZUŠ Louny, zcela zaplněno lidmi.

„Žáci kreslili a malovali především podle modelu různá zátiší, květiny, venku stromy nebo auta, ale i ilustrace. Součástí výstavy jsou také domácí práce žáků. Nejvíce obrázků mají na výstavě Nicol Andrašiková a Veronika Šilerová, které se připravovaly na přijímací zkoušky na střední školy uměleckého směru. Obě žákyně zkoušky úspěšně vykonaly,“ uvedla J. Riedlová. Vystavující žáci Miroslav Beránek a Radim Lameš se připravují na přijímací zkoušky v příštím roce. Chtějí jít spolu studovat na Střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou v Kamenickém Šenově.

Dále vystavují: Čížková Kristýna, Henzlová Daniela, Loderová Šárka, Poncová Adéla, a Šafaříková Anna. Nejmladší vystavující je čtyřletá Elenka Riedlová, která má na výstavě obrázek namalovaný v létě venku podle modelu a zvířátka z ručního papíru. Výstava potrvá do 27. února 2022. „Po skončení výstavy v divadle budou některé práce vystaveny v lounských základních školách,“ dodala J. Riedlová.


Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video