Bývalý Usurpátor a lounský srdcař Martin Jakeš se dočkal finálového turnaje

Petr Hamták 2022-03-11 14:51:27

Jím založený jednočlenný místní organizační výbor stál zhruba šest týdnů zpátky před skutečnou výzvou. Nachystat a v den D také naplnit sportovní halu v Lounech na největší basketbalový svátek, jaký kdy tohle osmnáctitisícové severočeské město zažilo - Louda Auto FINAL 4 Českého poháru mužů. Do zrekonstruovaného stánku, kde místní tým válí jako neporažený lídr oblastního přeboru, se už tuto sobotu sjede tuzemská podkošová smetánka, reprezentovaná týmy Nymburka, Brna, Opavy a Pardubic, tedy aktuální jedničkou, dvojkou, trojkou a pětkou Kooperativa NBL. A to už je důvod, proč do lounského sportovního chrámu vyrazit.

„Zájem, který zatím registruju díky poptávce lidí, co po mně chtějí lístky, je fakt veliký. Věřím proto, že bude vyprodáno a na finále bude hala totálně narvaná a atmosféra bude opravdu skvělá. Zájem je nejen u nás v Lounech, ale i z dalších basketbalových měst v severních Čechách,” podotýká Martin Jakeš, předseda i spoluzakladatel klubu BA Louny a nyní také tahoun lokální organizační složky FINAL 4.

Zmíněné funkce jsou ale jen jedněmi z přehršle pozic v jeho aktuálním curriculu. Bývalý hráč Chomutova v nejvyšší soutěži mužů a také člen někdejší tuzemské streetballové legendy Usurpátors v Lounech funguje i jako asistent trenéra mužů, kdy koučem je jeho parťák z Usurpátors Jakub Hnátek, s nímž Basketbalovou akademii před devíti lety založili.

Jakeš v ní sám vede několik mládežnických družstev včetně detašované přípravky v Žatci. A vedle toho řídí jako sportovní ředitel i první ligu mužů, tedy druhou nejvyšší celostátní soutěž.

„V akademii máme skoro 250 dětí a celkem 13 týmů, z toho deset nebo jedenáct v soutěžích. Ta první generace, se kterou jsme před devíti lety začínali, už za rok bude hrát mezi dospělými a tam už bychom chtěli stavět i další týmy pro tyto kategorie. Do dvou tří let bychom rádi měli druhou ligu mužů jako farma Chomutova a ideálně i druhou ligu žen,” vypočítává lounský patriot, který s kolegou Hnátkem vrátil mládežnický basketbal na území města po spoustě let.

Vedle toho Louny už dekádu hostí i každoroční turnaj v basketbalu 3x3. Ten je součástí elitní tuzemské série Chance Tour, kdy letošní zastávka připadá už na velikonoční sobotu.

Jakeš nepochybuje, že sledování pohárového FINAL 4 bude nemalou motivací pro svěřence napříč jeho klubem do ještě tvrdší práce. „Tohle byl i jeden z hlavních důvodů, proč jsme měli dlouhodobý zájem FINAL 4 do Loun získat, aby děti viděly ten nejlepší basket a své vzory naživo a motivovalo je to,” zdůrazní šéf klubu.

Ten byl blízko pořadatelství pohárového turnaje už před třemi lety, tehdy tomu ale nakonec okolnosti nepřály. Letos už se díky impulzu od vedení basketbalové federace BA Louny, jejíž hala má kapacitu 500 míst k sezení, dočkala.

„Celé město se na to těší a je to tu brané jako obrovská historická událost. Na přípravách tak od začátku maximálně makáme. A moc chci poděkovat i lounské radnici. Je s ní skvělá spolupráce a díky tomu se spoustu věcí povedlo zařídit,” chválí si náklonnost radních Jakeš.

Louda Auto FINAL 4 odstartuje tuto sobotu ve 14:30 prvním semifinálovým duelem mezi Opavou a Pardubicemi. Ve druhém semifinále na sebe v 17:30 narazí Brno a obhájce trofeje z Nymburka. V neděli od 15:30 přijde na řadu boj o bronz a od 19:00 spustí oponu velké finále. První tři utkání odvysílá portál TVCOM.cz, finále bude ke zhlédnutí na ČT Sport.


Napsal(a): Petr Hamták

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video