Žatecký spolek Handicap letos nedostane dotaci. Hrozí mu konec

Hedvika Mašková 2022-03-24 18:19:19

Žatec – Dlouholetému spolku Handicap hrozí ukončení činnosti. V Žatci poskytuje sociální služby seniorům, lidem se zdravotním postižením a lidem v krizi téměř dvacet let.

Spolek funguje díky dotacím z kraje, který mu vloni poskytl pět milionů korun. Letos se ale příspěvku spolek nedočká. Na základě krajského monitoringu služeb byl v září vyřazen ze základní sítě. Peníze na další provoz spolku podle předsedkyně postupně docházejí.

Při monitoringu získal spolek nižší počet bodů, než je stanovený limit. „Vždycky jsme kontrolou prošli. Rozhodně u nás nedošlo k žádným razantním změnám, aby byl výsledek natolik odlišný. Ani jsme nevěděli, že je něco špatně,“ řekla předsedkyně spolku Světlana Smočeková. O celé situaci se ve spolku dozvěděli až čtyři měsíce po návštěvě z kraje. V prosinci pak podali předběžné opatření na soud a dvě správní žaloby. Aktuální činnost financují ze svého, čas je ale tlačí.

Podle předsedkyně má na špatném hodnocení podíl také vyjádření žatecké radnice. „Dozvěděla jsem se, že před kontrolou poslala vedoucí sociálního odboru na žádost kraje vyplněný formulář, kde bylo nesouhlasné stanovisko. Tvrdila, že neposkytujeme služby tak, jak máme. Nikdo nám ale z města neřekl, že by s našimi službami měli nějaký problém,“ divila se Smočeková. Ta na únorovém zasedání žateckého zastupitelstva dokonce napadla dokument, kterým starostka pověřila vedoucí odboru sociálních služeb k vyplnění tohoto formuláře. „Standartně vedoucí odboru z titulu své práce může vydávat stanoviska za město. Ten dotazník chodil každý rok. Hodnocení se významně nelišilo od těch z minulých let,“ reagovala starostka Zdeňka Hamousová. Podle ní nemá město zájem se vměšovat do záležitostí spolku a kraje. „Podpora ze strany města tady roky je. Poskytujeme spolku Handicap prostory za velmi symbolický nájem, čímž se snažíme jejich služby podpořit,“ dodala starostka.

Spolek Handicap zaměstnává také lidi se zdravotním postižením. Kvůli finančním problémům už ale museli od září devět zaměstnanců propustit. Pokud tak soud rozhodne v neprospěch spolku, budou nuceni svou činnost ukončit úplně. „Odbor sociálních služeb teď bude půl roku monitorovat, jestli nám ta služba tady chybí, pokud nebude Handicapem poskytována. Zatím není zpětná vazba od ostatních poskytovatelů, že by zaregistrovali příliv klientů, kteří je teď potřebují. Ale jsme teprve na začátku,“ uzavřela starostka.


Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video