Cítolibská škola otvírá přípravnou třídu pro budoucí prvňáky

2022-03-24 18:32:30

Cítoliby – Základní a mateřská škola Cítoliby zřídila přípravnou třídu pro děti s odkladem a předškoláky. Je určená dětem v posledním roce před zahájením povinné školní docházky.

Přípravná třída, která bude fungovat od školního roku 2022/2023, pomůže dětem se vstupem do první třídy. „Pokud tedy máte doma předškoláka a nechcete ukvapit nástup do první třídy, máte odklad, a již je načase opustit mateřskou školu, můžete volit kompromisní řešení, tedy využít přípravnou třídu, kterou většina základních škol nedisponuje, spíše je v dnešní době výjimkou,“ říká ředitelka školy Jitka Jiroutková.

Do přípravné třídy budou chodit děti s doporučeným odkladem školní docházky, dále i děti předškolního věku, které dosáhnou šesti let od září do prosince daného školního roku, přičemž není podstatná spádová oblast.

Učitel ve třídě pomůže dětem, aby se dobře adaptovaly na školní výuku a dobře vstoupily do první třídy. „Předchází se tím budoucím školním neúspěchům, které mohou v mnoha případech negativně ovlivnit další vývoj dítěte,“ vysvětluje ředitelka školy.

Na vstup do první třídy se tak mohou lépe připravit například děti, které mají sociální nebo jazykové znevýhodnění, mají horší koncentraci a pozornost, jsou neklidné, případně mají grafomotorické obtíže, vady řeči, sníženou koordinaci pohybu a jiná znevýhodnění.

Docházka dítěte do přípravné třídy je bezplatná. Žáci nejsou klasifikováni, na konci školního roku získávají slovní hodnocení.

„Do přípravné třídy jsou děti přijímány na základě žádosti rodičů, která je podložena doporučením školského poradenského zařízení. Pokud zvažujete využít tuto variantu povinného předškolního vzdělávání, poskytneme vám ochotně veškeré podrobnosti a informace na telefonním čísle 608 446 548,“ uvádí ředitelka školy Jitka Jiroutková.


Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video