Kulturní život v Podbořanech může oživit nové Infocentrum

Alla Želinská 2022-04-07 15:05:00

Jaké jsou kulturní novinky v Podbořanech? Zatím se toho moc nedozvíme, není-li k zastižení jediný kulturní referent města, vedoucí, promítač a pokladní kina, muzea i hlubanské tvrze Martin Cyprian.

Třeba kino skoro celý březen, od 2. do 26. 3. nepromítalo. Důvod? „Mám dovolenou,“ vysvětlil nám stručně. 

Kulturně informační život ve městě by měl ožít se vznikem Infocentra, které se připravuje v budově Muzea Podbořany na Dukelské 1 s provozní dobou. Ta se teprve ladí. Město v souvislostí s otevřením Infocentra hledá dalšího pracovníka. „Bude to kolega ke mně, pracovník IC pod odborem místního hospodářství a služeb,“ upřesnil Cyprian. Informace o volném místě najdete TADY

V muzeu se v současné době provádí stavební přípravy na novou expozici, Infocentrum je stále ve fázi příprav.

Kino už zase promítá. Zajít si můžete třeba tento pátek 8. 4. na česko – slovenskou romantickou komedii „V létě ti řeknu, jak se mám“. Vstup za lidových 40 Kč, promítá se od 19:30. Program kina najdete ZDE. Předtím nebo potom si ještě můžete prohlédnout ve vstupní hale KD výstavu Pohádkový svět – ilustrace a fotografie Evy Fošenbauerové a Renaty Frančíkové. Výstava potrvá do konce května.

Ještě jedna zpráva: divadelní představení CAVEWOMAN, které se kvůli covidu přesouvalo z 27. 1. na 14. 4., nakonec je zrušeno. Tuto informaci jsme se dozvěděli od p. Cypriana před pár dny, po uzávěrce novin, takže pozvánka v KS v novinách na toto představení neplatí. Děkujeme za pochopení.

Kdyby někdo měl zájem navštívit expozici „Kaolin na Podbořansku“ v hlubanské tvrzi, je to možné po domluvě na tel. 415 214 111.


Komentáře

Nabídky práce

ŠKOLNÍ PSYCHOLOG - ZŠ a MŠ Jesenice

Nástup od 1.12.2023, pracovní doba jeden den v týdnu. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 29.11.2023 na uvedený e-mail.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 776 193 438
WWW: https://zsjesenice.cz/
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video