Starosta Kadaně už nebude obhajovat křeslo starosty

j.rodling 2022-04-23 22:02:34

Kadaň – Mnohaletý starosta Kadaně Jiří Kulhánek už nebude kandidovat na starostu města. V Kadani vládne dvacet let.

Pro některé Kadaňáky narozené po roce 2000 to bude s nadsázkou šok. Po celý jejich život stál v čele města Jiří Kulhánek z ODS, teď si budou muset zvykat na jiného starostu. Kulhánek se rozhodl znovu o místo starosty neusilovat. „Řekl jsem to nejdříve kolegům. Před měsícem mi bylo šedesát let, je čas dát prostor mladším,“ vysvětluje starosta Kulhánek. Po krajských volbách se stal také náměstkem hejtmana pro oblasti sociálních věcí, bezpečnosti a sociálně vyloučených lokalit. „Slíbil jsem, že z Kadaně neuteču. Té práce je opravdu hodně, a i z toho důvodu už na starostu kandidovat nechci,“ říká Kulhánek s tím, že na kraji zůstane. Zcela nezmizí ani z politického života Kadaně, do zastupitelstva kandidovat bude, ale již bez ambicí na uvolněná místa. Je tak možné, že bude řadovým zastupitelem, případně i členem rady města.

Je skoro jisté, že ho Kadaňáci do zastupitelstva zvolí, i když bude na kdovíjaké pozici. Kulhánek totiž ve volbách dlouhodobě válcuje konkurenci, jím vedená ODS získává více než padesát procent hlasů. A silná byla i v době, kdy celostátní strana bojovala o přežití. A samotný Kulhánek vždy dostává nejvíce hlasů.

Do veřejného života vstoupil Jiří Kulhánek v roce 1993, kdy se stal v jednatřiceti letech nejmladším přednostou okresního úřadu v České republice. Od roku 2002 je starostou v Kadani, mandát obhájil čtyřikrát po sobě.

O tom, kdo obsadí jeho kancelář na radnici po letošních zářijových volbách, rozhodnou voliči. Pokud zůstanou věrní ODS jako v předchozích letech, může být kandidátem na starostu Jan Losenický, který je osm let místostarostou. Nicméně nominace politických stran zatím nejsou známé.

Napsal(a): j.rodling

Komentáře

Nabídky práce

ŠKOLNÍ PSYCHOLOG - ZŠ a MŠ Jesenice

Nástup od 1.12.2023, pracovní doba jeden den v týdnu. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 29.11.2023 na uvedený e-mail.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 776 193 438
WWW: https://zsjesenice.cz/
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video