Jak to bude s bouráním Lípy? Neví se

j.rodling 2022-05-11 18:39:26

Chomutov – Společnost Lidl, která má obchod u bývalého zimního stadionu, chce stavět novou prodejnu. Kvůli tomu vykoupila poslední domy ve Wolkerově ulici včetně Hospody U lípy.

O případu možného bourání budov ve Wolkerově jsme psali na začátku roku. Lidl koupil dva staré domy, hospodu a vedlejší administrativní budovu u autobusového nádraží. Na tuto druhou budovu má dokonce vydán pravomocný demoliční výběr, takže kdykoliv mohou přijet stroje a budovu zbourat. Podobný osud je pravděpodobně nachystán i pro Lípu.

Lidl původně odůvodňoval případnou demolici rozšířením parkoviště. Podle platného územního plánu ale není možné na místě domů udělat jen parkoviště. A současné vedení města tvrdí, že takovou změnu územního plánu do konce volebního období neschválí. A že bude s Lidlem jednat, byť nemá žádnou páku, kterou by mohla nasadit na řešení soukromého majetku společnosti.

Společnost Lidl na dotazy o možném bourání budov přímo neodpovídá. „V budoucnu bychom rádi v Chomutově ve Wolkerově ulici postavili novou moderní, komfortní a ekologickou prodejnu, optimalizovali provoz a uspořádání parkoviště. Záměr komunikujeme s městem Chomutov a nacházíme se v rané fázi jednání, proto není v současné době možné poskytnut bližší informace,“ uvedl tiskový mluvčí společnosti Tomáš Myler.

Jaké jsou možnosti dalšího vývoje? Lidl kupoval budovy s nějakým záměrem, a protože staví supermarkety, nedá se čekat, že by chtěl provozovat hospodu. O demolici svědčí platný demoliční výměr, o který si společnost požádala. Pokud by na místě po starých budovách nevzniklo jenom parkoviště, ale budova s prodejnou, územnímu plánu by to neodporovalo. Další variantou může být to, že společnost nechá zbourat baráky a nechá místo prázdné, čemuž se legálně nejspíše zabránit nedá. Před městem pak bude stát dilema, zda má nechat volnou plochu nezastavěnou, nebo nakonec přes změnu územního plánu povolit třeba i parkoviště.


Napsal(a): j.rodling

Komentáře

Nabídky práce

ÚDRŽBÁŘ - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání ÚDRŽBÁŘE. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


Učitel odborných předmětů - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ - elektrotechnických, gastronomických, instalatérských. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

POŽADUJEME: vzdělánÍ zdravotnického směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou * finanční ohodnocení dle platných platových tarifů (10. platová třída/délka praxe) pro zdravotníky vč. zvláštního příplatku, příplatku za práci o víkendu a svátcích + odměny * 5 týdnů dovolené * příspěvek na dovolenou * příspěvek na penzijní pojištění * příspěvek na stravování * příspěvek na vitamíny a očkování * možnost dalšího vzdělávání. NÁSTUP IHNED
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Kurátor Chmelařského muzea - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: průvodcovské služby s komentovanými prohlídkami * zpracování účetních dokladů (evidence skladu, pokladny apod.) * účast na veletrzích cestovního ruchu a kulturních akcích ve městě * aktualizace webových stránek muzea a fb * obnova a realizace expozic muzea. Požadujeme: SŠ vzdělání zakončené maturitou * dobré komunikační dovednosti * základní znalost AJ * znalost NJ výhodou * praxe v cestovním ruchu výhodou * samostatnost, ochota učit se novým věcem. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Operátor CNC mechatronického soustruhu, obráběč kovů

Náplň práce: obsluha a programování CNC obráběcího centra (soustruhu) * stanovení obráběcích parametrů a sestavení nástrojů a materiálů * kontrola nastavení strojů a kontrola nástrojů, kontrola průběhu práce během výrobního procesu * provádění kontrolního měření vyráběných součástek pomocí různých měřících a zkušebních přístrojů. Požadujeme: SŠ/SOU vzdělání - technické strojní * znalost řídícího systému Fagor * znalost čtení technických výkresů * schopnost samostatně určit technologický postup soustružení a zvolit potřebné nástroje a materiály. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video