Jak to bude s bouráním Lípy? Neví se

j.rodling 2022-05-11 18:39:26

Chomutov – Společnost Lidl, která má obchod u bývalého zimního stadionu, chce stavět novou prodejnu. Kvůli tomu vykoupila poslední domy ve Wolkerově ulici včetně Hospody U lípy.

O případu možného bourání budov ve Wolkerově jsme psali na začátku roku. Lidl koupil dva staré domy, hospodu a vedlejší administrativní budovu u autobusového nádraží. Na tuto druhou budovu má dokonce vydán pravomocný demoliční výběr, takže kdykoliv mohou přijet stroje a budovu zbourat. Podobný osud je pravděpodobně nachystán i pro Lípu.

Lidl původně odůvodňoval případnou demolici rozšířením parkoviště. Podle platného územního plánu ale není možné na místě domů udělat jen parkoviště. A současné vedení města tvrdí, že takovou změnu územního plánu do konce volebního období neschválí. A že bude s Lidlem jednat, byť nemá žádnou páku, kterou by mohla nasadit na řešení soukromého majetku společnosti.

Společnost Lidl na dotazy o možném bourání budov přímo neodpovídá. „V budoucnu bychom rádi v Chomutově ve Wolkerově ulici postavili novou moderní, komfortní a ekologickou prodejnu, optimalizovali provoz a uspořádání parkoviště. Záměr komunikujeme s městem Chomutov a nacházíme se v rané fázi jednání, proto není v současné době možné poskytnut bližší informace,“ uvedl tiskový mluvčí společnosti Tomáš Myler.

Jaké jsou možnosti dalšího vývoje? Lidl kupoval budovy s nějakým záměrem, a protože staví supermarkety, nedá se čekat, že by chtěl provozovat hospodu. O demolici svědčí platný demoliční výměr, o který si společnost požádala. Pokud by na místě po starých budovách nevzniklo jenom parkoviště, ale budova s prodejnou, územnímu plánu by to neodporovalo. Další variantou může být to, že společnost nechá zbourat baráky a nechá místo prázdné, čemuž se legálně nejspíše zabránit nedá. Před městem pak bude stát dilema, zda má nechat volnou plochu nezastavěnou, nebo nakonec přes změnu územního plánu povolit třeba i parkoviště.


Napsal(a): j.rodling

Komentáře

Nabídky práce

TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Veterina Podměstí - podkova pro štěstí

Slavnostní otevření Veteriny Podměstí 5. 11. 2023 a podkova pro štěstí jako dárek MVDr. Ivaně Kafka Kocinové.

Přehrát video
Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video