Jak bude vypadat lázeňský dům? Architekti se pustí do práce

j.rodling 2022-05-19 09:20:43

Klášterec – Město Klášterec dělá další krok ke svému cíli, stát se lázeňským městem. Aktuálně hledá podobu lázeňského domu.

Nová stavba by měla nabídnout asi dvě stovky lůžek, parkoviště a další zázemí pro hosty. Bez nového domu by lázně nezískaly oficiální lázeňský status, je tedy pro další rozvoj nezbytný. Už dříve se město dohodlo s Priessnitzovými léčebnými lázněmi Jeseníky na společném lázeňském podniku. Město do něho vložilo majetek, na který má ale nadále předkupní právo, lázně Priessnitz pak mají přinést zkušenosti s provozem a rozvojem lázeňství.

Jak by mohl lázeňský dům vypadat, a hlavně, jak ho vhodně zakomponovat do současného areálu, budou řešit tři architekti. „V minulém týdnu město navštívily tři architektonické kanceláře, které se byly podívat v prostoru lázní a měly by každá připravit vlastní studii proveditelnosti,“ uvádí starosta Klášterce nad Ohří Štefan Drozd. Podle předpokladu by studie měly být dokončené v srpnu. Město si pak ze studií vybere tu nejlepší, nebo zkombinuje závěry studií dohromady.

Odborníci si budou muset poradit s kombinací moderních technologií a historickým vzhledem lázeňského areálu. Například restaurace Peřeje získala nedávno titul Památka roku 2021 Ústeckého kraje za citlivou rekonstrukci historického objektu.

Po studiích proveditelnosti město nechá zadat projekt. Vytvoření dokumentace a získání všech potřebných povolení potrvá zhruba dva roky, kopnout do země by se mohlo někdy v roce 2024. Areál v současné době normálně funguje, město prodloužilo smlouvu s dosavadním nájemcem.

Jak již dříve uvedl starosta Drozd, Klášterec se vydal na cestu stát se lázeňským městem. Od lázní si slibuje rozvoj cestovního ruchu a podnikání, který se má pozitivně odrazit v celém městě.


Napsal(a): j.rodling

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

POŽADUJEME: vzdělánÍ zdravotnického směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou * finanční ohodnocení dle platných platových tarifů (10. platová třída/délka praxe) pro zdravotníky vč. zvláštního příplatku, příplatku za práci o víkendu a svátcích + odměny * 5 týdnů dovolené * příspěvek na dovolenou * příspěvek na penzijní pojištění * příspěvek na stravování * příspěvek na vitamíny a očkování * možnost dalšího vzdělávání. NÁSTUP IHNED
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Kurátor Chmelařského muzea - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: průvodcovské služby s komentovanými prohlídkami * zpracování účetních dokladů (evidence skladu, pokladny apod.) * účast na veletrzích cestovního ruchu a kulturních akcích ve městě * aktualizace webových stránek muzea a fb * obnova a realizace expozic muzea. Požadujeme: SŠ vzdělání zakončené maturitou * dobré komunikační dovednosti * základní znalost AJ * znalost NJ výhodou * praxe v cestovním ruchu výhodou * samostatnost, ochota učit se novým věcem. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Operátor CNC mechatronického soustruhu, obráběč kovů

Náplň práce: obsluha a programování CNC obráběcího centra (soustruhu) * stanovení obráběcích parametrů a sestavení nástrojů a materiálů * kontrola nastavení strojů a kontrola nástrojů, kontrola průběhu práce během výrobního procesu * provádění kontrolního měření vyráběných součástek pomocí různých měřících a zkušebních přístrojů. Požadujeme: SŠ/SOU vzdělání - technické strojní * znalost řídícího systému Fagor * znalost čtení technických výkresů * schopnost samostatně určit technologický postup soustružení a zvolit potřebné nástroje a materiály. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Strojní zámečník - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: výroba a montáž česacích linek * zámečnické a svářečské práce. Požadavky: SOU/SŠ vzdělání technické * svářečský kurz na kyslíko-acetylenové svářování plamenem * svářečský průkaz na svařování elektrickým obloukem v ochranné atmosféře. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video