Jak bude vypadat lázeňský dům? Architekti se pustí do práce

j.rodling 2022-05-19 09:20:43

Klášterec – Město Klášterec dělá další krok ke svému cíli, stát se lázeňským městem. Aktuálně hledá podobu lázeňského domu.

Nová stavba by měla nabídnout asi dvě stovky lůžek, parkoviště a další zázemí pro hosty. Bez nového domu by lázně nezískaly oficiální lázeňský status, je tedy pro další rozvoj nezbytný. Už dříve se město dohodlo s Priessnitzovými léčebnými lázněmi Jeseníky na společném lázeňském podniku. Město do něho vložilo majetek, na který má ale nadále předkupní právo, lázně Priessnitz pak mají přinést zkušenosti s provozem a rozvojem lázeňství.

Jak by mohl lázeňský dům vypadat, a hlavně, jak ho vhodně zakomponovat do současného areálu, budou řešit tři architekti. „V minulém týdnu město navštívily tři architektonické kanceláře, které se byly podívat v prostoru lázní a měly by každá připravit vlastní studii proveditelnosti,“ uvádí starosta Klášterce nad Ohří Štefan Drozd. Podle předpokladu by studie měly být dokončené v srpnu. Město si pak ze studií vybere tu nejlepší, nebo zkombinuje závěry studií dohromady.

Odborníci si budou muset poradit s kombinací moderních technologií a historickým vzhledem lázeňského areálu. Například restaurace Peřeje získala nedávno titul Památka roku 2021 Ústeckého kraje za citlivou rekonstrukci historického objektu.

Po studiích proveditelnosti město nechá zadat projekt. Vytvoření dokumentace a získání všech potřebných povolení potrvá zhruba dva roky, kopnout do země by se mohlo někdy v roce 2024. Areál v současné době normálně funguje, město prodloužilo smlouvu s dosavadním nájemcem.

Jak již dříve uvedl starosta Drozd, Klášterec se vydal na cestu stát se lázeňským městem. Od lázní si slibuje rozvoj cestovního ruchu a podnikání, který se má pozitivně odrazit v celém městě.


Napsal(a): j.rodling

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video