Jak bude vypadat lázeňský dům? Architekti se pustí do práce

j.rodling 2022-05-19 09:20:43

Klášterec – Město Klášterec dělá další krok ke svému cíli, stát se lázeňským městem. Aktuálně hledá podobu lázeňského domu.

Nová stavba by měla nabídnout asi dvě stovky lůžek, parkoviště a další zázemí pro hosty. Bez nového domu by lázně nezískaly oficiální lázeňský status, je tedy pro další rozvoj nezbytný. Už dříve se město dohodlo s Priessnitzovými léčebnými lázněmi Jeseníky na společném lázeňském podniku. Město do něho vložilo majetek, na který má ale nadále předkupní právo, lázně Priessnitz pak mají přinést zkušenosti s provozem a rozvojem lázeňství.

Jak by mohl lázeňský dům vypadat, a hlavně, jak ho vhodně zakomponovat do současného areálu, budou řešit tři architekti. „V minulém týdnu město navštívily tři architektonické kanceláře, které se byly podívat v prostoru lázní a měly by každá připravit vlastní studii proveditelnosti,“ uvádí starosta Klášterce nad Ohří Štefan Drozd. Podle předpokladu by studie měly být dokončené v srpnu. Město si pak ze studií vybere tu nejlepší, nebo zkombinuje závěry studií dohromady.

Odborníci si budou muset poradit s kombinací moderních technologií a historickým vzhledem lázeňského areálu. Například restaurace Peřeje získala nedávno titul Památka roku 2021 Ústeckého kraje za citlivou rekonstrukci historického objektu.

Po studiích proveditelnosti město nechá zadat projekt. Vytvoření dokumentace a získání všech potřebných povolení potrvá zhruba dva roky, kopnout do země by se mohlo někdy v roce 2024. Areál v současné době normálně funguje, město prodloužilo smlouvu s dosavadním nájemcem.

Jak již dříve uvedl starosta Drozd, Klášterec se vydal na cestu stát se lázeňským městem. Od lázní si slibuje rozvoj cestovního ruchu a podnikání, který se má pozitivně odrazit v celém městě.


Napsal(a): j.rodling

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video