Díky novému stroji betonárka lépe využívá stavební odpad

Redakce 2022-05-19 09:27:48

Chomutovsko – Betonárka Gellner získala nový stroj. Díky němu zlepší využívání stavebních odpadů.

Společnost Kamil Gellner se zabývá výrobou betonu a také demolicemi betonových konstrukcí, které následně recykluje na betonovou drť.

Nyní se ještě zlepší likvidace a zpětné využívání stavebních odpadů. Společnost si pořídila nové kolové rypadlo s drticí lopatou. Vybavení umožňuje lepší zpracování stavebního a demoličního odpadu, který kolové rypadlo upravuje na potřebné frakce. Rozdrcený beton se pak například využívá pro nové základové desky rodinných domů.

Novou technologie využívá společnost na materiálové zpracování odpadů, které vznikají v rámci podnikání. Nákup rypadla byl podpořen z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurence schopnost, konkrétně v rámci programu Nízkouhlíkové technologie. Projekt byl spolufinancován z finančních prostředků Evropské unie.

Betonárka uspěla se žádostí o dotaci s projektem „Materiálové využití odpadů - Kamil Gellner“. Společnost má ve své podnikatelské strategii jako jednu z priorit začleněno zavádění technologií k získávání druhotných surovin v kvalitě vhodné pro další využití v průmyslové výrobě (ze stavebních a demoličních odpadů). To byl i impuls k započetí prací na vlastním zajištění strojového vybavení, které nový pracovní postup umožňuje.

Díky realizaci projektu došlo k zavedení inovativních technologií při využívání druhotných surovin. Projekt rozšířil potenciál pro zavádění moderních nízkouhlíkových technologií v oblasti nakládání s druhotnými surovinami a v konečném důsledku zvýšil konkurenceschopnost žadatele. Projekt také vedl ke snížení nákladů, které souvisejí s nákupem stavebního materiálu, protože díky realizaci projektu se žadatel stal v tomto směru soběstačným a pro svůj provoz využívá vlastní produkci stavebního materiálu. 


Údaje o projektu:

  • Žadatel: Kamil Gellner
  • Název programu: Nízkouhlíkové technologie
  • Název projektu: Materiálové využití odpadů - Kamil Gellner
  • Termín realizace: 30.7.2020 – 12.4.2021
  • Způsobilé výdaje: 4 902 500 Kč 
  • Dotace z Evropské unie: 2 206 125,00,-


Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video