Aktualizováno: Gymnázium se odělo do nového kabátu, 15. září se slavnostně otevře

Alla Želinská 2022-09-13 17:32:00

S koncem školního roku finišovala i rekonstrukce hlavní budovy podbořanského gymnázia v ulici Komenského 843.

Už od jara mohla veřejnost zvenčí pozorovat proměnu střechy, oken a obléknutí do nového kabátu. "Změny se netýkají pouze vnějšku, ale dotkly se i interiéru školy. Žáky přivítaly učebny s novou podlahovou krytinou a rekuperací vzduchu. Příjemně působí i chodby se sníženým podhledem. Žáci mohou naplno využít již dříve modernizované učebny biologie, fyziky a chemickou laboratoř. Z úprav se těší také učitelé, konkrétně ze zvětšené sborovny a upravené knihovny. Novinkou bude také relaxační koutek pro studenty," přiblížila Blanka Haišmanová, zástupkyně ředitele školy pro Gymnázium.

Na konci prázdnin probíhaly dokončovací práce. Na proměně hlavní budovy pracovali i ukrajinští dělníci, které jsme zastihli při zednických pracích na fasádě a vevnitř budovy.

Veškeré vybavení bylo přestěhováno zpět do nové budovy. Kolaudace rekonstruované budovy gymnázia proběhla začátkem srpna a bylo vydáno rozhodnutí o povolení zkušebního provozu. „Je to z toho důvodu, že v rámci rekonstrukce se instalovala i nová vzduchotechnika a tu nebylo možné v prázdninovém režimu odzkoušet. Měření funkčnosti by tedy mělo proběhnout na podzim po zahájení výuky a následně bude kolaudační rozhodnutí vydáno,“ uvedl na konci srpna ředitel Gymnázia a SOŠ Jiří Marhold. Zkušební provoz znamená, že se ve škole normálně učí, 1. září tedy byla zahájena výuka v opravené budově. I když se stále probíhajícím úklidem po stavebních pracích, stěhováním posledních věcí atd. Velkou zásluhu na tom všem mají také samotní zaměstnanci školy, žáci, studenti.

Ve čtvrtek 15. září nově zrekonstruovanou budovu gymnázia čeká velká sláva – slavnostní otevření – od 10 hodin před touto budovou. Svoji účast na slavnostní události přislíbili hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller, radní pro oblast školství Jindra Zalabáková, předsedkyně Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost ZÚK Zdeňka Vachková, starosta města Podbořany Radek Reindl. 

Studenti gymnázia v prvních dnech školního roku v hodinách výtvarky mj. se pokusili namalovat, nakreslit obnovenou budovu tak, jak ji vidí a jak se jim líbí. Obrázky budou tvořit speciální výstavu. Bude jistě zajímavá :-) 

Přejeme hodně štěstí a úspěchů v novém prostředí, jak žákům, tak pedagogům i všem ostatním zaměstnancům.


Foto: Alla Želinská

Komentáře

Nabídky práce

Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz


ELEKTROMONTÉR - HANZL ŽATEC

Požadavky: USO/SŠ vzdělání elektrotechnické, ŘP sk. B (B+E) Nabízíme: hlavní pracovní poměr na dobu neurčitou, dobré finanční ohodnocení, 13. plat + prémie, příplatky za práci o víkendech, příspěvky na penzijní připojištění, pojistku proti škodě způsobené zaměstnavateli a další benefity.
Kontakt: Petr Hanzl
Tel.: 775 234 861
WWW: https://montaze-elektro.cz/
E-mail: hanzl@montaze-elektro.cz

Poslední videa

Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video
Ilustrátorka Ivona Knechtlová zavítala do žatecké knihovny

Piknik v režii Knihomolíků - tentokrát s ilustrátorkou nejen dětských knih, Ivonou Knechtlovou. 17. 5. odpoledne nechybělo čtení z knížky, workshop, ztvárnění svých snů...

Přehrát video