Vydejte se na prohlídku hradu Pravda, na slavnosti do Břvan nebo na cestu žita a pšenice

Redakce 2022-08-19 13:39:00

Nabídka akcí na víkend je na Lounsku bohatá.

AKCE, ZÁBAVA, KULTURA, KONCERTY

<Oblastní muzeum Louny

25. 8. (14.30 h). Komentovaná prohlídka zříceniny hradu Pravda. Po zřícenině hradu Pravda Vás provede archeoložka muzea Anastázie Ryšková. Akce se koná v rámci Archeologického léta, sraz u mostu před vstupní branou, více informací a možnost rezervace: arup.cas.cz/archeologicke-leto/.


<Zámek NOVÝ HRAD Jimlín

19. 8. (od 20 h). K. J. Erben: KY-KY-TI-CE-CE. Ústaf Voiceband, Brno. Osobité zpracování balad ze sbírky K. J. Erbena.

20. 8. Ústafní workshop. Ústaf Voiceband, Brno. Přijďte si vyzkoušet tuto dnes už málo využívanou techniku sborové recitace na vlastí kůži a hlasivky.


<Zahrada zámku Peruc

14. 8. (20 h). Letní vyprávění v zámeckém parku. Komentovaná prohlídka parku doplněná legendami o peruckém panství a jeho pánech.


<Břvany, u koupaliště

20. 8. Břvanské 7. letní slavnosti. Od 14 hodin pro děti zajištěny atrakce (skákací hrad, kolotoč, bubble - fotbal); 15.30 a 16.25 hodin vystoupení Ivy Košínové s animačním programem nejen pro děti; 16 hodin: Flying Boys (akrobatické vystoupení v humorném duchu); 17 h: Michal Tučný - Revival Plzeň (Rosťa Fišer s kapelou) ; 19 h: Ready Kirken (pop-rocková kapela); 20 h: Skupina Reflex (večer k tanci a poslechu). K dispozici bude rodeo býk, v noci je na programu tradiční ohnivá show.


<Archeoskanzen Březno

20. 8. (10 h, 14 h).; 21. 8. (10 h, 14 h). Komentované prohlídky v Archeoskanzenu Březno. Prohlídky se ve skanzenu konají během prázdnin každou sobotu a neděli v rámci Archeologického léta.


<Pivovar Zichovec Louny

19. - 20. 8. (vždy od 17 h). Letní street food víkendy. Rooster Sausage Gourmet & Orchestar.


<Vernerův mlýn

20. 8. (14 h, 15 h, 16 h). Prohlídka trasy ,,Cesta žita”. Prohlídka je obohacena o ukázku chodu mlýnských strojů.

21. 8. (14 h, 15 h, 16 h). Prohlídka trasy cesta pšenice. Prohlídka technologie mletí pšenice je obohacena o ukázku chodu mlýnských strojů.


<Městská knihovna Louny

22. 8. (18 - 19 h). KNIHOVORY

Praktický konverzační klub pro ukrajinské spoluobčany navazující na výuku čestiny. Bez možnosti hlídání dětí.

KNIHVĚZDA. Vyfoťte se s knihou. Pošlete prázdninové selfie na Facebook knihovny. Selfie s nejvíce LIKE obdrží překvapení.

25. 8. (14 - 18 h). KNIHAUTO A KNIHRÁTKY. Každý čtvrtek u pojízdného KNIHauta program pro děti, deskohrátky, S knížkou do života - Bookstart, soutěže, hry.

19. 8. (10.30 - 12 h). KNIHOLKY. Holky, dívky, ženy, dámy....A jejich pravidelné rukodělné dílny pro děti i dospělé.

VELKÝ ANTIKVARIÁT V KONGRE-SOVÉM SÁLE. Ke koupi velký výběr vyřazených knih - naučná literatura a beletrie pro děti i dospělé. Nabídka pravidelně doplňována. Ceny od 10 Kč za kus.


<Výstaviště Louny

19. - 21. 8. DŮM 2022. 29. ročník všeobecné stavební výstavy.


<Pavilon J. Fouska Louny

VELKÝ ANTIKVARIÁT. Na ochozu pavilonu je ke koupi velký výběr vyřazených knih – naučná literatura a beletrie pro děti i dospělé. Nabídka pravidelně doplňována. Ceny od 10 Kč za kus. Otevřeno během otevírací doby kavárny Park Café. Antikvariát trvá do 9. září.


<Zámek Pátek

20. 8. (14 h). MOTO SRAZ. Nultý ročník. Motorky, veteráni, muzika. Od 14 hodin Blues Roberta Slezáka, od 18 ho-din Screwballs Rockabilly.


<Střelnice Chlum

20. 8. Memoriál Otakara Jaroše. Kvalifikační přebor.


<Galerie Benedikta Rejta

25. 8. (18 h). Loučení s výstavou Voda. Přednáška Klára Salzmann. Voda je nezbytnou součástí krajiny, půdy, rostlin, živočichů a také našich těl. Bez vody není život, neklíčí semena, nerostou stromy a zvířata. Přesto se voda z naší krajiny ztrácí. Proč se tak děje a jak to můžeme změnit? Co můžeme my tady a teď pro to udělat?

20.30 hodin: Projekce českého filmu HASTRMAN. Rozloučení s výstavou VODA jsme spojili s projekcí sugestivní české filmové adaptace románu Miloše Urbana HASTRMAN. Jde o romantické drama v režii Ondřeje Havelky, odehrávající se na českém venkově první polo-viny 19. století. Vstupné zdarma se vstupenkou z přednášky Kláry Salzmann.


<Caramell Culture Club

19. 8. (19 h). FLOWER COVER + RED BARON BAND. Další koncert ze série akcí před Antikotlem a po Antiko-tli. Lounské rockové seskupení Frower Cover, které se nově prezentuje vlastní tvorbou a pražská hardrocková skupina Red Baron Band nesoucí odkaz velikánů 70. let.


<Kaple M. J. Husa Peruc

21. 8. (16 h). Koncert Sefardských písní. Zpívá Dana Krausová, na klavír hraje Ladislav Vrchota. Na repertoáru je: Siento allegre, Puncha la rosa, Tres de la Noche a další. Připomínkou invaze vojsk SSSR do ČSR 21. 8. 1968: Modlitba pro Martu. Pořádá Husův sbor v Peruci ve spolupráci se Spolkem na obnovu židovských památek. Akce se zúčastní vzácní hosté z Židovské obce Teplice.


KINO

<KINO SVĚT LOUNY

22. - 24. 8. (10 h). DC LI-GA SUPERMAZLÍČKŮ. Animovaná komedie / 100 min.

18. - 21. 8. (13 h). MIMONI 2: PA-DOUCH PŘICHÁZÍ. Animovaná komedie / 88 min.

16. - 17. 8. (15 h). PREZIDENTKA. Romantická komedie / 97 min. Promítání pro seniory za snížené vstupné 100 Kč a s kávou zdarma.

18. - 21. 8. (15 h). THOR: LÁSKA JA-KO HROM 3D. Akční / 119 min.

17. 8. (17.30 h); 18. - 21. 8. (17.30 h); 22. - 23. 8. (20 h). STŘÍDAVKA. Komedie / 90 min.

22. - 24. 8. (17.30 h). BULLET TRAIN. Akční thriller / 127 min.

17. 8. (10 h). CESTA DO TVOJZEMÍ. Animovaný / 86 min.

15. 8. (15 h). Pondělní dokumenty: PLANETA PRAHA. Dokumentární / 83 min.

17. 8. (20 h). FILMOVÝ KLUB: MU-RÉNA. Drama / 92 min.

18. - 21. 8. (10 h); 22. - 24. 8. (13 h). PRINCEZNA REBELKA. Animovaný / 89 min.

18. - 21. 8. (20 h). NENE. Sci-fi horor / 130 min.

19. -20. 8. (22 h). SIROTEK. Horor / 99 min.

23. - 24. 8. (15 h). ŘEKNI TO PSEM. Promítání pro seniory za snížené vstupné 100 Kč a s kávou zdarma. Komedie / 85 min.

24. 8. (20 h). FILMOVÝ KLUB: PO-DEZŘELÁ. Mysteriózní drama / 138 min.

<KINO DOMOUŠICE

20. 8. (19 h). JEŽEK SONIC 2. Komedie.


VÝSTAVY

<OBLASTNÍ MUZEUM LOUNY

PAMÁTNÉ STROMY ÚSTECKÉHO KRAJE. Památné stromy jsou živí, i když němí svědkové naší historie. Pohled do jejich světa přináší autorská výstava Víta Jozy - botanika mosteckého muzea. Výstava je zaměřena na mimořádně cenné památné stromy v Ústeckém kraji, na jejich věk, vzrůst, ochranu, dendrologickou a krajinou hodnotu i jejich výpovědní schopnost z hlediska naší historie. Potrvá do 13. listopadu.

PRAVĚK LOUNSKA. Přijďte se podívat na nejzajímavější nálezy z Lounska! Na pokladně muzea je k prodeji kniha Petra Nováka Pravěk Lounska. Do 9. října.

Ztracený svět na snímcích Karla Goszlera – Lounsko a turistika před 100 lety. Expozice věnovanou fotografiím velkého turisty a fotografa Karla Goszlera. Můžete se těšit na 135 krásných fotografií zachycujících náš region v letech 1890 až 1930 - Louny, Kolorované snímky, Lounsko, Portréty a spolkový život a Volání dálek. Seznámíte se s počátky lounské turistiky, uvidíte dobové obleče-ní, zaniklé stavby či proměňující se krajinu.


<GALERIE Benedikta Rejta Louny

VODA. Výstava na míru specifického prostoru galerie představuje proměnlivý vodní živel v dílech současných umělců s tematickými „intervencemi“ z galerijních depozitářů. Vystaveny jsou díla z ob-lasti malby, sochy, fotografie, videoartu, instalace, opomenuta nezůstane ani zvuková a interaktivní složka. Výstava Voda potrvá do 11. září.


<GALERIE U PLAZÍKA PERUC

MOJE OKA-mžiky. Fotografická výstava v Galerii U Plazíka na Peruci. Autorem snímků je Vladimír Rešetár rodilý "Karlovarák" a také prý "ostřílený" foto-graf, absolvent Fotografické konzervatoře v Hradci Králové. Do 28. srpna.


<ZÁMEK NOVÝ HRAD JIMLÍN

OBRÁZKY S PŘÍBĚHEM Eduard Bárta. Výstava je součástí prvního pro-hlídkového okruhu. Malíř Eduard Bárta se svými obrázky snaží zachytit krásu převážně české krajiny, s malým okénkem do minulosti. Zachycuje dobu, vlastně ještě nedávnou, kdy zemi neobývala auta, komíny továren a různé stožáry a vysílače.


<MĚSTSKÁ KNIHOVNA Louny

ZDENĚK VINTRICH - Abstraktní maličkosti. Inspirací je Z. Vintrichovi příroda, hvězdy, knihy a osobní zážitky. Nechává se spontánně vést svojí podvědomou intuicí, a tak vznikají abstraktní expressionistické obrazy plné barev, vrstev, struktur a značek. Do 26. srpna.


Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video