Nová turistická mapa na Kruhovém náměstí v Žatci

David Evan 2022-09-08 08:55:24

Minulý týden se na Kruhovém náměstí v Žatci křtila nová turistická mapa, která vítá přespolní návštěvníky u hlavní přístupové cesty do centra Městské památkové rezervace. Jedná se o projekt z participativního rozpočtu, který realizovala Eva Sladká a Monika Merdová ze spolku A dál?

Žatecký spolek A dál? dokončil projekt z participativního rozpočtu města Žatec pro rok 2022. Návrh umístění nové mapy na Kruhové náměstí podala Irena Litvínová a veřejnost v zimě vybrala její realizaci. Záměrem mapy je informovat nejen turisty, kteří vidí město poprvé, ale i místní. Proto jsou kromě historických památek, architektonicky hodnotných staveb a soch do mapy zařazeny třeba kalendář pravidelných akcí nebo tipy na zajímavé krámky v sekci "Žatečané doporučují". 

Napsal(a): David Evan

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video