Dočesná 2022 pohledem dobrovolných záchranářů

Ing. Zdenka Uďanová 2022-09-08 10:27:55

Letošní Dočesná byla pro záchranáře poměrně klidná. Mezi necelými třemi desítkami případů převažovaly stržené puchýře a drobná zranění. Za dva dny posádky našich sanitních vozů ošetřily několik lidí, z nich do nemocnice převezly pouze dva.

Prvním byl v pátek potlučený muž s tržnou ránou na čele, který byl převezen na žateckou chirurgii. Dalším byl v sobotu navečer chlapec s poraněným kolenem. I on byl po prvotním ošetření transportován na chirurgii. Ostatní případy byly po ošetření ponechány na místě. Mezi našimi pacienty ani letos nechyběli stánkaři s bolestmi hlavy nebo malá poranění z různých atrakcí. Za spolupráci děkujeme kolegům lektorům z přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, kteří v hojném počtu posílili naše řady, také městu Žatec za mnohaletou finanční podporu, a nadaci ČEZ, díky níž jsme mohli na Dočesné opět postavit do služby dvě sanitní vozidla.

Napsal(a): Ing. Zdenka Uďanová

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video