V Kadani bude Svatováclavské vinobraní

Redakce 2022-09-15 10:58:53

Kadaň – Končící léto přináší dozrávání vinné révy a spoustu práce pro vinaře.

V Kadani jej oslavují tradičním Svatováclavským vinobraním, které začíná 24. září v 10 hodin v areálu františkánského kláštera. Tam se také odehrává celodenní program. V 9 hodin tu také proběhne slavnostní mše svatá v kostele Čtrnácti sv. Pomocníků.

 Návštěvníci v areálu kláštera zažijí slavnostní otevírání hory za tónů cimbálové muziky, ukázkové zpracování vinné révy i profesionální degustaci vína. K odpočinku slouží krásné klášterní zahrady s bylinkovými záhony, velkými travnatými plochami i vinicí. Na zdejších na pódiích bude neustále probíhat kulturní program. Vinobraní je především o kadaňském vínu z místních vinic, které město rozšiřuje, aby bylo zcela soběstačné při jeho výrobě.

A tak neváhejte a přijďte ochutnat, jak se letošní víno povedlo a s ním i burčák nebo čerstvý mošt za hudby profesionálních cimbálových souborů v čele s tanečníky a zpěváky z Moravy. Dobrot k zakousnutí tu bude po celý den také dostatek.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video