Chomutovské muzeum nachystalo na sobotu dvě akce

Redakce 2022-09-15 11:41:38

Chomutov – Oblastní muzeum v Chomutově chystá na sobotu 17. září hned dvě velké akce pro veřejnost, kterým bude vévodit téma portrétních miniatur. Všechny akce po celý den jsou pro návštěvníky zdarma.

Od 9 do 22 hodin budou otevřené všechny stálé expozice a výstavy muzea na radnici na náměstí 1. máje, včetně kostela sv. Kateřiny a radničního sklepení. V hlavní budově muzea na Palackého ul. bude možné od 9 do 17 hodin navštívit Hvězdářskou věž.

V pozdně odpoledních a večerních hodinách navíc proběhne v muzeu na radnici bohatý program Muzejní noci, završený od 21 do 22 hod. nočním výstupem na Hvězdářskou věž v hlavní budově. Na radnici čekají návštěvníky dvě komentované prohlídky jedinečné výstavy portrétních miniatur, z nichž první od 16 hod. se bude věnovat technologii a průzkumu těchto unikátních malířských děl a druhá v 18.30 představí fenomén portrétní miniatury obecně a bude se věnovat také mimořádné sbírce i příběhu chomutovského právníka Richarda Goldmanna (1861–1924). Od 17 hodin zde také bude volně přístupný workshop s pražskými odborníky, při němž se budou zkoumat portrétní miniatury a další malířská díla pomocí speciálních přístrojů, z nichž některé si návštěvníci budou moci osobně vyzkoušet. V rámci Muzejní noci na radnici je také možné splnit „miniaturní úkol“ a dostat za něj sladkou „mini“ odměnu.

Podrobný program celého dne naleznete na www.muzeumchomutov.cz či na sociálních sítích chomutovského muzea. 

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video