Pro děti a seniory se na kolech ČEZ vyšlapalo 100 tisíc

(hol) 2022-09-15 17:00:00

Kadaň - Nadace ČEZ přivezla do Kadaně na Energii pro kulturu Oranžová kola. Vyšlapalo se přes 101 tisíc korun pro potřebné.

Dva dny plné hudby a divadla si mohli užít všichni návštěvníci festivalu Energie pro kulturu, který již třetím rokem podporuje živou kulturu, umělce i umělecké divadelní instituce. V Kadani na Nábřeží Maxipsa vystoupili Cirk La Putyka, ZUŠ Kadaň, Pískomil se vrací, Poetika a Tatabojs. Všichni návštěvníci mohli minutou šlapání na Oranžových kolech – handbicích pomoci dvou organizacím – ZUŠ Klementa Slavického Kadaň a Domov pro seniory Kadaň. Celkem se nakonec vyšlapalo 101 083 korun.

Kadaňské nábřeží ožilo na dva dny hudebně divadelním festivalem Energie pro kulturu, jehož generálním partnerem je Skupina ČEZ. Kromě skvělých Tatabojs vystoupil také Pískomil se vrací, místní ZUŠ, Poetika, i Cirk La Putyka.

Všichni účastníci festivalu mohli také minutou šlapání na Oranžovém kole Nadace ČEZ přispět na dobrou věc. Šlapalo se pro dvě místní organizace. Pro Základní uměleckou školu Klementa Slavického Kadaň návštěvníci vyšlapali 50 488 korun, které škola použije na nákup vybavení pro výtvarný obor. Domov pro seniory Kadaň si z pódia odnesl šek v hodnotě 50 595 korun. Získané prostředky použije na nákup rehabilitačních pomůcek. „Je to skvělé, lidé byli skvělí. Takový výsledek jsme s ohledem na počasí ani nečekali. Naštěstí přestalo pršet v tu nejsprávnější možnou chvíli,“ měla radost ředitelka Domova pro seniory Lenka Raadová a všem, kdo přiložili nohy k dílu, děkuje. (hol, r) 

Napsal(a): (hol)

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Johannes Brahms - Uherský tanec č. 5 na Vánočním koncertě

Symfonický orchestr Konzervatoře Teplice pod taktovkou dirigenta Jiřího Knotte bravurně zahrál v pátek 12. 12. večer mj. Uherský tanec č. 5 a sklidil velký aplaus

Přehrát video
Historická opona akad. malíře Oskara Brázdy spuštěná před začátkem koncertu

Městské divadlo v Žatci se v pátek 12. prosince 2025 zaplnilo do posledního místa – tradiční vánoční koncert byl zcela vyprodán.

Přehrát video