Vzpomínkový akt u Památníku letců v Žatci

2022-09-16 09:09:17

Včera u Památníku letců Ústeckého kraje v Podměstí v Žatci proběhl vzpomínkový akt připomínající hrdinství severočeských letců. Akci pořádalo město Žatec a spolek Letci Žatec ve spolupráci se žateckou posádkou Armády ČR.

Za město Žatec byli přítomni starostka Žatce Zdeňka Hamousová a místostarosta Radim Laibl. Starostka Žatce Zdeňka Hamousová připomněla historii vzniku Památníku letců v Podměstí, který byl odhalen před deseti lety při příležitosti 100. výročí narození generála Františka Fajtla, rodáka z Donína u Loun, který byl stíhacím pilotem za 2. světové války ve službách RAF. Dále vystoupil Václav Vašek ze spolku Letci Žatec, který se ve svém projevu věnoval spíše současnému politickému dění, dále měl projev velitel žatecké 4. brigády rychlého nasazení brigádní generál Jan Štěpánek a předsedkyně žatecké jednoty  Československé obce legionářské Danuše Manová. Na Památníku letců je připomenuto 54 jmen severočeských letců, kteří za 2. světové války bojovali za svobodu.

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Peruc

Bližší info na webu obce Peruc. Nástup 1. srpna 2024, přihlášky zasílejte do 17. května 2024.
WWW: https://peruc.cz/
E-mail: podatelna@peruc.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA ZŠ A MŠ Vilémov

Bližší informace na webu Obce Vilémov u Kadaně.
Tel.: 474398146
WWW: https://www.obec-vilemov.cz/
E-mail: vilemov@obce-cv.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video