1. ročník Kiswire běhu přilákal v Žatci přes 130 běžců

David Evan 2022-09-21 11:03:56

V neděli uspořádala společnost Kiswire Cord Czech ve spolupráci s atletickým klubem Sporťáci Žatec 1. ročník charitativního běžeckého závodu. Akci přišlo podpořit více než 130 běžců a čtyři stovky návštěvníků.

Po osmé hodině ranní se účastníci začali shromažďovat u workoutového hřiště v Žatci, na jejímž vybudování se společnost podílela, a i přes nepřízeň počasí se zúčastnilo 138 běžců, z toho 75 dětí. Celou akcí provázel moderátor Lukáš Budai a pro účastníky byl připraven doprovodný program v podobě skákacího hradu, fotokoutku a vystoupení parkouristů.

Startovné bylo pro všechny účastníky zdarma a společnost Kiswire věnovala za každého běžce 100 korun žatecké organizaci Sociální centrum pro rodinu, která podporuje rodiny, děti, jednotlivce, kteří se ocitnou ve složité situaci. Spolupracují také se školami, domovy s pečovatelskou službou a dalšími organizacemi.

Před vyhlášením výsledků hlavního závodu předal jednatel společnosti Kiswire Cord Czech Václav Skála ředitelce a zakladatelce Sociálního centra pro rodinu Ivaně Benešové šek na 15 000 korun.

„Velice si vážíme podpory od Kiswire, že oslovili právě nás. Jsme rádi za každou částku, kterou můžeme využít na věcné dary nebo zážitek pro děti z pěstounských rodin,“ říká Ivana Benešová. 

Napsal(a): David Evan

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA ZŠ A MŠ Vilémov

Bližší informace na webu Obce Vilémov u Kadaně.
Tel.: 474398146
WWW: https://www.obec-vilemov.cz/
E-mail: vilemov@obce-cv.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video