Komunální volby v Žatci a na Žatecku

David Evan 2022-09-23 08:53:00

Po čtyřech letech si občané v České republice zvolí svoje zastupitele ve svých obcích a městech. Dnes od 14 hodin se otevřely volební místnosti a zavřou se ve 22 hodin. Zítra se dá volit ještě od 8 hodin do 14 hodin. Na co si dát pozor a na co nezapomenout, když jdeme k volbám?

K volbám je nutné vzít si s sebou platný průkaz totožnosti, to znamená občanský průkaz nebo cestovní pas. Bez platného dokladu není možné volit. Dále je dobré vzít si s sebou volební lístek, který každý obdržel do schránky. Pokud někdo hlasovací lístek náhodou neobdržel, je možné jej dostat ve volební místnosti. Dále každý obdrží úřední obálku šedé barvy s úředním razítkem. Volební lístek, který je vložený do jiné než úřední obálky, nebo je vhozen do volební urny bez obálky, je neplatný. Každý volič má tolik hlasů, kolik je v dané obci zastupitelů, tento počet je uvedený v záhlaví každého hlasovacího lístku. Volební lístek se  upravuje křížkováním, jsou tři možnosti, jak křížkovat: buď zaškrtnout celou kandidátku (velkým křížkem), nebo vybrané kandidáty (počet křížků nesmí překročit počet zastupitelů), anebo kombinací strany a vybraných kandidátů napříč stranami. Pokud někdo použije více křížků než je zastupitelů v dané obci, tak je jeho hlasovací lístek neplatný.

Volební účast je v letošních volbách zatím zhruba stejná, jako před čtyřmi léty. Například v Želči, kde se volí v bývalé škole, k 18. hodině odvolilo 45 z celkem 158 voličů. 

(Foto: Želeč u Měcholup, volební komise)

David Evan, Alla Želinská

Napsal(a): David Evan

Komentáře

Nabídky práce

ELKTRIKÁŘ - INTERMONT OPATRNÝ JIRKOV

Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení, 13. a 14. plat, odměny, stravné, sick days a další benefity. Požadujeme vzdělání v oboru elektro, ŘP sk. B, NV 194/2022 (dříve vyhl. 50/78).
Kontakt: Dagmar Křížová
Tel.: 775868949
WWW: https://intermont-opatrny.cz/
E-mail: krizova@intermont-opatrny.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Rada Městyse Ročov vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ŘEDITELE/ŘEDITELKY Základní školy Ročov. Bližší informace na: https://www.obec-rocov.cz/
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
WWW: https://www.obec-rocov.cz/
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video