Želeč má naději. Fotbalovou přípravku!

Alla Želinská 2022-09-29 17:55:00

Přispěl na ni i Fond Logit ve spolupráci s Ústeckou komunitní nadací.

Tělovýchovná jednota JZD Želeč získala na jaře letošního roku finanční dar ve výši 20 000 Kč pro fotbalovou přípravku, kterou navštěvují děti předškolního a mladšího školního věku z obce Želeč a jejího okolí. Projekt „Fotbalová přípravka“ byl podpořen z prostředků Fondu LOGIT administrovaného Ústeckou komunitní nadací. Od května 2022 bylo tedy možné do oddílu přijmout dvacet holek a kluků, kteří se společně se svými rodiči pravidelně scházejí každou středu v odpoledních hodinách na fotbalovém hřišti v Želči.

Fotbal v obci Želeč má opravdu dlouholetou tradici, ale v současné době je tělovýchovná jednota zapojena už jen do okresní ligy veteránů. Z mladších ročníků se nepodařilo sestavit tým, což je vzhledem k tomu, že Želeč disponuje krásným a výborně udržovaným fotbalovým hřištěm, škoda. I toto byl jeden z důvodů, proč se místní občané rozhodli podpořit sportovní aktivity dětí a mládeže. Věkové rozpětí malých sportovců, kteří začali oddíl navštěvovat, je 3 - 7 let. O jejich pohybovou přípravu se bez nároku na finanční odměnu stará Karel Reindl s dlouholetou trenérskou praxí. Vzhledem k velikosti a různorodosti skupiny se do jednotlivých sportovních aktivit zapojují i rodiče některých dětí, zvláště tatínkové.

„Velký dík patří Martinovi Fialovi, který se stará o perfektní zázemí oddílu včetně pravidelné údržby hřiště. Z finančního příspěvku bylo dosud pořízeno základní vybavení pro rozvoj pohybových dovedností (míče, překážky, branky, rozlišovací dresy). Plánováno je pořízení fotbalových dresů s logem týmu, společnosti LOGIT a Ústecké komunitní nadace,“ přiblížil Martin Kořínek, který za želečskou fotbalovou přípravku převzal v Logitu v červnu symbolický šek na 20 tisíc korun. I jeho tři děti jsou ve fotbalové přípravce.

Před letními prázdninami oddíl uskutečnil společný cyklovýlet k nedalekému rybníku. „Myslíme si, že se nám daří naplňovat cíl projektu, chceme u našich dětí podpořit rozvoj pohybových dovedností a vytvořit u nich kladný vztah ke sportu jako takovému, což je zvláště v dnešní době velice důležité. Velmi oceňujeme to, že jsme dostali možnost otevřít oddíl pro nejmenší děti přímo v obci. Ne každý si může dovolit vozit své děti na volnočasové aktivity do města. Pravidelná setkávání a podpora sportovního oddílu přispívají k větší sounáležitosti místních obyvatel, k podpoře veřejně-prospěšných aktivit a v neposlední řadě k posilování vztahu lidí k místu, kde žijí,“ dodal aktivní tatínek a jeden z vedoucích Martin Kořínek.

Foto: Martin převzal šek s nejmladší Josefínkou, do přípravky chodí všechny tři dcery Kořínků - také Magdalénka i Anička.

                 

Komentáře

Nabídky práce

TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Veterina Podměstí - podkova pro štěstí

Slavnostní otevření Veteriny Podměstí 5. 11. 2023 a podkova pro štěstí jako dárek MVDr. Ivaně Kafka Kocinové.

Přehrát video
Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video