Želeč má naději. Fotbalovou přípravku!

Alla Želinská 2022-09-29 17:55:00

Přispěl na ni i Fond Logit ve spolupráci s Ústeckou komunitní nadací.

Tělovýchovná jednota JZD Želeč získala na jaře letošního roku finanční dar ve výši 20 000 Kč pro fotbalovou přípravku, kterou navštěvují děti předškolního a mladšího školního věku z obce Želeč a jejího okolí. Projekt „Fotbalová přípravka“ byl podpořen z prostředků Fondu LOGIT administrovaného Ústeckou komunitní nadací. Od května 2022 bylo tedy možné do oddílu přijmout dvacet holek a kluků, kteří se společně se svými rodiči pravidelně scházejí každou středu v odpoledních hodinách na fotbalovém hřišti v Želči.

Fotbal v obci Želeč má opravdu dlouholetou tradici, ale v současné době je tělovýchovná jednota zapojena už jen do okresní ligy veteránů. Z mladších ročníků se nepodařilo sestavit tým, což je vzhledem k tomu, že Želeč disponuje krásným a výborně udržovaným fotbalovým hřištěm, škoda. I toto byl jeden z důvodů, proč se místní občané rozhodli podpořit sportovní aktivity dětí a mládeže. Věkové rozpětí malých sportovců, kteří začali oddíl navštěvovat, je 3 - 7 let. O jejich pohybovou přípravu se bez nároku na finanční odměnu stará Karel Reindl s dlouholetou trenérskou praxí. Vzhledem k velikosti a různorodosti skupiny se do jednotlivých sportovních aktivit zapojují i rodiče některých dětí, zvláště tatínkové.

„Velký dík patří Martinovi Fialovi, který se stará o perfektní zázemí oddílu včetně pravidelné údržby hřiště. Z finančního příspěvku bylo dosud pořízeno základní vybavení pro rozvoj pohybových dovedností (míče, překážky, branky, rozlišovací dresy). Plánováno je pořízení fotbalových dresů s logem týmu, společnosti LOGIT a Ústecké komunitní nadace,“ přiblížil Martin Kořínek, který za želečskou fotbalovou přípravku převzal v Logitu v červnu symbolický šek na 20 tisíc korun. I jeho tři děti jsou ve fotbalové přípravce.

Před letními prázdninami oddíl uskutečnil společný cyklovýlet k nedalekému rybníku. „Myslíme si, že se nám daří naplňovat cíl projektu, chceme u našich dětí podpořit rozvoj pohybových dovedností a vytvořit u nich kladný vztah ke sportu jako takovému, což je zvláště v dnešní době velice důležité. Velmi oceňujeme to, že jsme dostali možnost otevřít oddíl pro nejmenší děti přímo v obci. Ne každý si může dovolit vozit své děti na volnočasové aktivity do města. Pravidelná setkávání a podpora sportovního oddílu přispívají k větší sounáležitosti místních obyvatel, k podpoře veřejně-prospěšných aktivit a v neposlední řadě k posilování vztahu lidí k místu, kde žijí,“ dodal aktivní tatínek a jeden z vedoucích Martin Kořínek.

Foto: Martin převzal šek s nejmladší Josefínkou, do přípravky chodí všechny tři dcery Kořínků - také Magdalénka i Anička.

                 

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video