Želeč má naději. Fotbalovou přípravku!

Alla Želinská 2022-09-29 17:55:00

Přispěl na ni i Fond Logit ve spolupráci s Ústeckou komunitní nadací.

Tělovýchovná jednota JZD Želeč získala na jaře letošního roku finanční dar ve výši 20 000 Kč pro fotbalovou přípravku, kterou navštěvují děti předškolního a mladšího školního věku z obce Želeč a jejího okolí. Projekt „Fotbalová přípravka“ byl podpořen z prostředků Fondu LOGIT administrovaného Ústeckou komunitní nadací. Od května 2022 bylo tedy možné do oddílu přijmout dvacet holek a kluků, kteří se společně se svými rodiči pravidelně scházejí každou středu v odpoledních hodinách na fotbalovém hřišti v Želči.

Fotbal v obci Želeč má opravdu dlouholetou tradici, ale v současné době je tělovýchovná jednota zapojena už jen do okresní ligy veteránů. Z mladších ročníků se nepodařilo sestavit tým, což je vzhledem k tomu, že Želeč disponuje krásným a výborně udržovaným fotbalovým hřištěm, škoda. I toto byl jeden z důvodů, proč se místní občané rozhodli podpořit sportovní aktivity dětí a mládeže. Věkové rozpětí malých sportovců, kteří začali oddíl navštěvovat, je 3 - 7 let. O jejich pohybovou přípravu se bez nároku na finanční odměnu stará Karel Reindl s dlouholetou trenérskou praxí. Vzhledem k velikosti a různorodosti skupiny se do jednotlivých sportovních aktivit zapojují i rodiče některých dětí, zvláště tatínkové.

„Velký dík patří Martinovi Fialovi, který se stará o perfektní zázemí oddílu včetně pravidelné údržby hřiště. Z finančního příspěvku bylo dosud pořízeno základní vybavení pro rozvoj pohybových dovedností (míče, překážky, branky, rozlišovací dresy). Plánováno je pořízení fotbalových dresů s logem týmu, společnosti LOGIT a Ústecké komunitní nadace,“ přiblížil Martin Kořínek, který za želečskou fotbalovou přípravku převzal v Logitu v červnu symbolický šek na 20 tisíc korun. I jeho tři děti jsou ve fotbalové přípravce.

Před letními prázdninami oddíl uskutečnil společný cyklovýlet k nedalekému rybníku. „Myslíme si, že se nám daří naplňovat cíl projektu, chceme u našich dětí podpořit rozvoj pohybových dovedností a vytvořit u nich kladný vztah ke sportu jako takovému, což je zvláště v dnešní době velice důležité. Velmi oceňujeme to, že jsme dostali možnost otevřít oddíl pro nejmenší děti přímo v obci. Ne každý si může dovolit vozit své děti na volnočasové aktivity do města. Pravidelná setkávání a podpora sportovního oddílu přispívají k větší sounáležitosti místních obyvatel, k podpoře veřejně-prospěšných aktivit a v neposlední řadě k posilování vztahu lidí k místu, kde žijí,“ dodal aktivní tatínek a jeden z vedoucích Martin Kořínek.

Foto: Martin převzal šek s nejmladší Josefínkou, do přípravky chodí všechny tři dcery Kořínků - také Magdalénka i Anička.

                 

Komentáře

Nabídky práce

ÚDRŽBÁŘ - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání ÚDRŽBÁŘE. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


Učitel odborných předmětů - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ - elektrotechnických, gastronomických, instalatérských. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

POŽADUJEME: vzdělánÍ zdravotnického směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou * finanční ohodnocení dle platných platových tarifů (10. platová třída/délka praxe) pro zdravotníky vč. zvláštního příplatku, příplatku za práci o víkendu a svátcích + odměny * 5 týdnů dovolené * příspěvek na dovolenou * příspěvek na penzijní pojištění * příspěvek na stravování * příspěvek na vitamíny a očkování * možnost dalšího vzdělávání. NÁSTUP IHNED
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Kurátor Chmelařského muzea - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: průvodcovské služby s komentovanými prohlídkami * zpracování účetních dokladů (evidence skladu, pokladny apod.) * účast na veletrzích cestovního ruchu a kulturních akcích ve městě * aktualizace webových stránek muzea a fb * obnova a realizace expozic muzea. Požadujeme: SŠ vzdělání zakončené maturitou * dobré komunikační dovednosti * základní znalost AJ * znalost NJ výhodou * praxe v cestovním ruchu výhodou * samostatnost, ochota učit se novým věcem. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Operátor CNC mechatronického soustruhu, obráběč kovů

Náplň práce: obsluha a programování CNC obráběcího centra (soustruhu) * stanovení obráběcích parametrů a sestavení nástrojů a materiálů * kontrola nastavení strojů a kontrola nástrojů, kontrola průběhu práce během výrobního procesu * provádění kontrolního měření vyráběných součástek pomocí různých měřících a zkušebních přístrojů. Požadujeme: SŠ/SOU vzdělání - technické strojní * znalost řídícího systému Fagor * znalost čtení technických výkresů * schopnost samostatně určit technologický postup soustružení a zvolit potřebné nástroje a materiály. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video