Radek Reindl pokračuje, místostarostkou je Stanislava Čapková

Alla Želinská 2022-10-18 18:00:00

V Blšanech volí starostu tuto středu.

Středa 19. října od 17 hodin - to je datum ustavující schůze nového zastupitelstva města Blšany. Svůj slib složí 11 zastupitelů města. V komunálních volbách důvěru voličů a tím i mandáty dostali: 6 zástupců SNK Pro roz-voj našich obcí v čele s dosavadní starostkou Blšan Dagmar Břehovskou, 2 představitele Za Blšany a přilehlé obce a dále po jednom mandátu obdrželi kandidáti sdružení Pro všechny obyvatele obcí Liběšovice, Siřem, Malá Černoc, Soběchleby, Stachov a Blšany, Nezávislí a Severočeši - Blšany.

„Děkuji vám. Suverénní vítězství ve volbách je pro mne nejhezčí odměnou za práci v uplynulých čtyřech letech a zároveň velkým závazkem do roků nadcházejících,” poděkovala veřejně Dagmar Břehovská.

V Podbořanech proběhla ustavující schůze zastupitelstva v pondělí 17. 10. od 15 hodin v kulturním domě. Dosavadní starosta Radek Reindl (Společně pro Podbořany) opět potvrdil svoji pozici v čele města a zastupitelského sboru – v pondělí byl zvolen starostou na další čtyři roky. Změna je na postu místostarosty: Karla Honzla vystřídala Stanislava Čapková (KDU-ČSL), vedoucí městské knihovny. Podbořany tak poprvé v novodobých dějinách města minimálně po roce 1990 budou mít místostarostku – ženu. Starosta a místostarostka byli zvoleni nejtěsnější možnou většinou jedenácti hlasů.

V sedmičlenné radě města Podbořany dále usednou: Karel Honzl (Podbořany - volba pro život), Milan Jedlička (Společně pro Podbořany), Petr Paroubek (KDU-ČSL), Roman Hladík (Naše Podbořansko) a Rastislav Novák (ANO 2011). Do řad zastupitelů nastoupil i jeden nový kolega. Krátce po komunálních volbách totiž na svůj mandát rezignoval zvolený zastupitel Jiří Seibert (69) z hnutí ANO a na jeho místo nyní na ustavující schůzi nastoupil jako nový člen zastupitelstva Tomáš Hajný (32), který byl podle výsledků voleb prvním náhradníkem.

Ve Vroutku na tamním městském úřadě proběhla ustavující schůze zastupitelů od 17 hodin. Tamní vedení města pokračuje dál: Jaromír Kubelka byl opět zvolen starostou a Petr Tempel místostarostou. S programem a volbou zastupitelé byli hotovi za 16 minut. Kubelka získal 11 hlasů z 11 zastupitelů a místostarosta 10 hlasů pro. V tomto městečku ihned po skončení voleb řešili uspořádání na radnici pro další 4 roky. „Domluvili jsme se již na obsazení funkce starosty a místostarosty i ostatních povinných funkcí. Na ustavujícím zasedání se bude hlasovat o dohodách z předešlých jednání,” řekl nám už dříve starosta Vroutku Jaromír Kubelka.   

V Kryrech nebo také v Očihově ustavující zasedání zastupitelstev města a obce jsou naplánována na pondělí 24. října - v Očihově v zasedací síni obecního úřadu od 17 hodin, v Kryrech v tamním kulturním domě od 18 hodin.

(Fotky z Podbořan: L. Helásková)                                         

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video