Na úvod šachové sezóny spravedlivá remíza

Alla Želinská 2022-10-25 20:00:00

V úvodním domácím zápase nové sezóny podbořanští šachisté přivítali rezervu Údlic. Celý zápas byl velmi vyrovnaný a nebylo vůbec jasné, který tým bude na závěr šťastnější.

Jako první skončila partie na sedmé šachovnici, bohužel pro nás prohrou Vládi Hrušky, který neudržel horší pozici se silnějším soupeřem. Následovala naše výhra na čtvrté a remíza na druhé šachovnici, kdy oba Korsové odehráli slušné partie. Naši porážku na páté šachovnici (Míra Srkal přehlédl taktický obrat) korigoval Honza Balín výhrou na první šachovnici a remíza Míry Trnky na třetí šachovnici stanovila průběžný stav na 3:3.

Za tohoto stavu se dohrávali zajímavé partie na osmé a šesté šachovnici. Bohužel na osmé šachovnici se v ostré pozici podařilo bílému využít matových hrozeb a prohrávali jsme 3:4. Naštěstí bod pro nás ale zachránil skvělým výkonem Míra Pichert, který dokázal vyhrát remízovou věžovou koncovku.

„Příští zápas nás čeká v Ústí nad Labem a budeme se snažit přidat do tabulky další body,” uvedl kapitán šachistů Jan Balín.

TJ Tatran Podbořany – TJ Sokol Údlice „B“ 4 : 4

Foto: Míra Hermann odehrál velmi bojovnou partii se silnějším soupeřem. Foto: Jan Libosvar

Napsal(a): Miroslav Trnka

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video