Workshop: Chmelařské stavební dědictví v Žatci

Mgr. Olga Bukovičová 2022-11-01 07:58:00

Ve čtvrtek 27.10. 2022 uspořádalo město Žatec odborný workshop, na kterém představilo výsledky dosavadního vědeckého průzkumu stavebního dědictví v Žatci a okolní krajině. Zazněly příspěvky z průzkumu venkovských sušáren chmele, chmelových půd měšťanských domů, chmelových skladů a aktuálně probíhajícího průzkumu komínů chmelařských skladů, které se v Žatci dochovaly v nebývale velkém množství. Majitele chmelařských skladů pak zaujal především příspěvek zástupce Fakulty architektury ČVUT, jejíž studenti dlouhodobě zpracovávají vize dalšího využití. K tomuto tématu pak připravuje město Žatec samostatný projekt na rok 2023 jehož cílem bude příprava metodiky a doporučení péče o chmelařské sklady. Workshop doplnily komentované procházky po Pražském předměstí, Městské památkové zóně Žatec, která představuje dochované technické památky na zpracování chmele. Následující den, na státní svátek oslav vzniku samostatného státu pak ve spolupráci se Svazem českých komínářů zavlály české vlajky z komínů chmelařských skladů jako netradiční prezentace jedinečného stavebního dědictví.

Novinky k nominaci Žatce a krajiny žateckého chmele na Seznam světového dědictví naleznete zde.

Napsal(a): Mgr. Olga Bukovičová

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video