Třicet nových stromů života v Podbořanech

Alla Želinská 2022-11-10 20:00:00

V Podbořanech za poslední půlrok přibylo třicet dětí a v sobotu 5. listopadu i stejný počet stromů narození. Hezká tradice sázení stromků nových občánků opět přilákala hodně rodin i s příbuznými.

Javory dostaly i své jmenovky podle jmen dětí. Tentokrát účastníky přivítala nová místostarostka města Stanislava Čapková. Jednalo se o již 17. výsadbu od začátku projektu v roce 2012. Předchozí byla před půlrokem – 30. dubna, kdy se zasadilo rovněž 30 javorů. Loni a předloni oblíbenou akci přerušil covid, letos na jaře se tedy sázení obnovilo.

Uplynulou sobotu výsadba proběhla ve stejné lokalitě jako v posledních letech – nad Mariánskou ulicí. Už je tam krásná alej, přes 800 metrů dlouhá. „Zase bylo vše připraveno – chlapi z města vykopali díry, strom usadili a umístili kůly. Lehce přihrnuli zeminou, aby náhodou noční mráz nepoškodil kořeny. Rodiče symbolicky přihodili hlínu a zalili. V aleji je také umístěná lavička, aby si mohli procházející odpočinout. Myslím, že je alej i dost frekventovaná,“ popsala Lenka Janoušková z odboru životního prostředí podbořanské radnice.

Za deset let od zahájení projektu Stromů narození v Podbořanech přibylo zhruba 400 stromů. Cílem projektu je plánovaně s výsadbou zeleně ve městě pokračovat. Pro rodiče je sázení zcela zdarma, mohou se následně o stromek starat, zalévat.

A jaký strom se vysazuje ve městech a obcích nejčastěji? Druhovou skladbu volí vždy odborní pracovníci úřadu při zohlednění celkového charakteru lokality. Nejčastěji vysazovaným stromem je javor, pak např. habr, hloh, lípa. Vysazovány jsou i méně známe druhy jako je třeba ambroň, liliovník, kaštanovník.

(Děkujeme rodičům za fotografie)

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video