Nedivte se, pokud dostanete pokutu. Na ,,Pražské“ řidiči nedodržují dopravní značky

Hedvika Mašková 2022-11-22 07:46:00

Rozsáhlá rekonstrukce vodovodu a kanalizace v ulici Pražská již několik měsíců způsobuje řidičům nemalé dopravní komplikace. Městská i státní policie zde proto provádí kontrolu daleko častěji než dříve. Aktuálně je jedna z nejvytíženějších komunikací ve městě uzavřena mezi křižovatkami s ulicemi Dukelská a Karla Hynka Máchy. A právě vjezd z vedlejších ulic na hlavní, Pražskou, ulici činí šoférům největší problémy. Při křížení ulice Pražská a Dukelská již několik řidičů narazilo. Značka ,,Stůj, dej přednost v jízdě“, i přes to, že křižovatka změnila charakter, totiž stále platí.

,,Provoz je v ulici Pražská a na objízdné trase pořád velký. Požádali jsme proto státní policii a dopravní inspektorát o součinnost,“ sdělil našim novinám ředitel Městské policie Žatec Miroslav Solar a doplnil: ,,Řidiči by měli respektovat dopravní značení a myslet na to, že zaparkovat lze jen tam, kde zbydou alespoň tři metry pro každý směr jízdy. V případě obousměrné ulice tedy šest metrů.“

Lísteček za stěračem nacházejí také řidiči, kteří parkují svá vozidla v křižovatkách, čímž zhoršují průjezdnost i viditelnost. Přestupku se řidiči dopouštějí také při parkování na veřejné zeleni. Konkrétně si lidé v případě Pražské ulice udělali parkovací plochy na zeleni u budovy lesní správy při křížení s ulicí K Perči.

Nejčastějším nešvarem je pak nezastavení před křižovatkou na příkaz dopravní značky STOP. Jen hrstka řidičů tuto značku respektuje v případě vjezdu na Pražskou ulici z ulice K Perči a snad žádný z řidičů co se týče křížení ulice Pražská a Dukelská.

,,Na křižovatce ulic Dukelská a Pražská by měli být řidiči obzvlášť opatrní. Zejména kvůli zúžení a výjezdu těžké techniky ze staveniště,“ vysvětlil vedoucí odboru dopravně správních agend Jiří Dobruský a na závěr doplnil, že dopravní komplikace zřejmě přetrvají déle, než jsme doufali: ,,Druhá etapa rekonstrukce vodovodu a kanalizace v ulici Pražská měla být do konce měsíce listopadu dokončena a komunikace měla být opět zprovozněna. Zhotovitel však podal požadavek o prodloužení lhůty k dokončení stavby do poloviny prosince. Bylo zahájeno řízení."

Komentáře

Nabídky práce

ELKTRIKÁŘ - INTERMONT OPATRNÝ JIRKOV

Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení, 13. a 14. plat, odměny, stravné, sick days a další benefity. Požadujeme vzdělání v oboru elektro, ŘP sk. B, NV 194/2022 (dříve vyhl. 50/78).
Kontakt: Dagmar Křížová
Tel.: 775868949
WWW: https://intermont-opatrny.cz/
E-mail: krizova@intermont-opatrny.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Rada Městyse Ročov vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ŘEDITELE/ŘEDITELKY Základní školy Ročov. Bližší informace na: https://www.obec-rocov.cz/
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
WWW: https://www.obec-rocov.cz/
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video