Video: Den válečných veteránů v Žatci

David Evan 2022-11-15 10:31:00

V pátek 11. listopadu si lidé po celém světě připomněli Den válečných veteránů. Toto datum si připomínáme v souvislosti s ukončením 1. světové války. V Žatci se na městském hřbitově od 10 hodin konala vzpomínková akce, kterou organizovalo město Žatec společně s vojenskou posádkou Armády České republiky. Přítomní byli také zástupci Československé obce legionářské (ČsOL) a Sdružení Čechů z Volyně a jejich přátel (SČVP).

Velitel 4. brigády rychlého nasazení brigádní generál Jan Štěpánek ve svém projevu uvedl: „Po celém světě si dnes lidé připomínají Den Válečných veteránů, který dávno není pouze původní připomínkou ukončení 1. světové války, je připomínkou obětí válek ukončených v minulém století. Podobně, jak se zmínila paní ministryně obrany České republiky ve svém rozkaze, tak i mně dovolte nahlas připomenout skutečnost, že je Den válečných veteránů stále více aktuální, neboť kvůli pošetilosti různých v uvozovkách vládců a samovládců denně noví veteráni válek přibývají. Den válečných veteránů nám dává také prostor k tomu zastavit se a zamyslet se. Vzpomenout si na naše padlé kolegy a kamarády a také si připomenout důvody, pro které vznikly a vznikají naprosto zbytečné konflikty, ve kterých umírali a umírají zdraví, často zcela nevinní lidé. Dnešek je ale také dnem, kdy oslavujeme ty, kteří za naší svobodu nasazovali svůj život, vrátili se po splnění svých úkolů ke svým nejbližším. Ti všichni jsou váleční veteráni a jim patří dnešní den. Vzpomeňte, prosím, i vy, vážení přítomní, na všechny zmíněné, vzpomeňte společně se mnou na válečné veterány, padlé, přeživší, a na ty, kteří se válečnými veterány právě teď stávají. Mysleme společně i na jejich blízké, kteří jejich nepřítomností strádají a mysleme především na jejich šťastné návraty tam, kde to nazývají domovem. Každý z nás někoho takového zná a každý z nás ví, že si to zaslouží."

video: David Evan

Napsal(a): David Evan

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video
O Budulínkovi poněkud netradičně ;-)

Loutková pohádka Klubu knihomolů v žatecké knihovně 22. 2.

Přehrát video