Video: Den válečných veteránů v Žatci

David Evan 2022-11-15 10:31:00

V pátek 11. listopadu si lidé po celém světě připomněli Den válečných veteránů. Toto datum si připomínáme v souvislosti s ukončením 1. světové války. V Žatci se na městském hřbitově od 10 hodin konala vzpomínková akce, kterou organizovalo město Žatec společně s vojenskou posádkou Armády České republiky. Přítomní byli také zástupci Československé obce legionářské (ČsOL) a Sdružení Čechů z Volyně a jejich přátel (SČVP).

Velitel 4. brigády rychlého nasazení brigádní generál Jan Štěpánek ve svém projevu uvedl: „Po celém světě si dnes lidé připomínají Den Válečných veteránů, který dávno není pouze původní připomínkou ukončení 1. světové války, je připomínkou obětí válek ukončených v minulém století. Podobně, jak se zmínila paní ministryně obrany České republiky ve svém rozkaze, tak i mně dovolte nahlas připomenout skutečnost, že je Den válečných veteránů stále více aktuální, neboť kvůli pošetilosti různých v uvozovkách vládců a samovládců denně noví veteráni válek přibývají. Den válečných veteránů nám dává také prostor k tomu zastavit se a zamyslet se. Vzpomenout si na naše padlé kolegy a kamarády a také si připomenout důvody, pro které vznikly a vznikají naprosto zbytečné konflikty, ve kterých umírali a umírají zdraví, často zcela nevinní lidé. Dnešek je ale také dnem, kdy oslavujeme ty, kteří za naší svobodu nasazovali svůj život, vrátili se po splnění svých úkolů ke svým nejbližším. Ti všichni jsou váleční veteráni a jim patří dnešní den. Vzpomeňte, prosím, i vy, vážení přítomní, na všechny zmíněné, vzpomeňte společně se mnou na válečné veterány, padlé, přeživší, a na ty, kteří se válečnými veterány právě teď stávají. Mysleme společně i na jejich blízké, kteří jejich nepřítomností strádají a mysleme především na jejich šťastné návraty tam, kde to nazývají domovem. Každý z nás někoho takového zná a každý z nás ví, že si to zaslouží."

video: David Evan

Napsal(a): David Evan

Komentáře

Nabídky práce

NEXEN TIRE hledá talenty

Nabízené pozice: Operátor výroby, operátor kvality, operátor logistiky, údržbář - elektro, operátor technologie, specialista plánování výroby, operátor R&D, účetní.
Tel.: +420733123733
WWW: https://www.nexentire.com/cz/company/recruit/
E-mail: prace@nexentire.com


ELKTRIKÁŘ - INTERMONT OPATRNÝ JIRKOV

Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení, 13. a 14. plat, odměny, stravné, sick days a další benefity. Požadujeme vzdělání v oboru elektro, ŘP sk. B, NV 194/2022 (dříve vyhl. 50/78).
Kontakt: Dagmar Křížová
Tel.: 775868949
WWW: https://intermont-opatrny.cz/
E-mail: krizova@intermont-opatrny.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Rada Městyse Ročov vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ŘEDITELE/ŘEDITELKY Základní školy Ročov. Bližší informace na: https://www.obec-rocov.cz/
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
WWW: https://www.obec-rocov.cz/
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video