Video: Den válečných veteránů v Žatci

David Evan 2022-11-15 10:31:00

V pátek 11. listopadu si lidé po celém světě připomněli Den válečných veteránů. Toto datum si připomínáme v souvislosti s ukončením 1. světové války. V Žatci se na městském hřbitově od 10 hodin konala vzpomínková akce, kterou organizovalo město Žatec společně s vojenskou posádkou Armády České republiky. Přítomní byli také zástupci Československé obce legionářské (ČsOL) a Sdružení Čechů z Volyně a jejich přátel (SČVP).

Velitel 4. brigády rychlého nasazení brigádní generál Jan Štěpánek ve svém projevu uvedl: „Po celém světě si dnes lidé připomínají Den Válečných veteránů, který dávno není pouze původní připomínkou ukončení 1. světové války, je připomínkou obětí válek ukončených v minulém století. Podobně, jak se zmínila paní ministryně obrany České republiky ve svém rozkaze, tak i mně dovolte nahlas připomenout skutečnost, že je Den válečných veteránů stále více aktuální, neboť kvůli pošetilosti různých v uvozovkách vládců a samovládců denně noví veteráni válek přibývají. Den válečných veteránů nám dává také prostor k tomu zastavit se a zamyslet se. Vzpomenout si na naše padlé kolegy a kamarády a také si připomenout důvody, pro které vznikly a vznikají naprosto zbytečné konflikty, ve kterých umírali a umírají zdraví, často zcela nevinní lidé. Dnešek je ale také dnem, kdy oslavujeme ty, kteří za naší svobodu nasazovali svůj život, vrátili se po splnění svých úkolů ke svým nejbližším. Ti všichni jsou váleční veteráni a jim patří dnešní den. Vzpomeňte, prosím, i vy, vážení přítomní, na všechny zmíněné, vzpomeňte společně se mnou na válečné veterány, padlé, přeživší, a na ty, kteří se válečnými veterány právě teď stávají. Mysleme společně i na jejich blízké, kteří jejich nepřítomností strádají a mysleme především na jejich šťastné návraty tam, kde to nazývají domovem. Každý z nás někoho takového zná a každý z nás ví, že si to zaslouží."

video: David Evan

Napsal(a): David Evan

Komentáře

Nabídky práce

DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video