Škola má od pondělí nečekané ředitelské volno

Alla Želinská 2022-12-16 16:30:00

Ředitelka základní školy T. G. Masaryka v Podbořanech vyhlásila v pátek odpoledne ředitelské volno od pondělí 19. prosince do čtvrtka 22. prosince. Všem žákům školy tak začnou vánoční prázdniny o čtyři dny dříve oproti řádnému termínu prázdnin. Důvodem mimořádného volna je podle oznámení vedení školy havárie vodovodního potrubí.

„Prosíme o odhlášení obědů. Škola nezajistí ani chod školní družiny. V nejnutnějším případě je možné svěřit děti (z 1. stupně) do našeho DDM od 7:30 do 16:00 hodin. Děkuji za pochopení,“ uvedla dále Stanislava Jirásková, ředitelka školy.

Díky sdílení informace prostřednictvím mailů, na sociální síti většina rodičů je již o nečekaném ředitelském volnu informována. A to i díky informaci třídní učitelky 2. třídy Nikoly Kudrnáčové, která založila facebookovou skupinu třídy, kde sdílí rodičům všechny novinky ze školního života jejich dětí. „Omlouvám se, ale vzhledem k tomu, že je v příštím týdnu nečekané ředitelské volno, musím zrušit i naše třídní akce. Mrzí mě to, protože mám s dětmi naplánováno spoustu vánočního tvoření, setkání s vámi i vánoční besídku. Jsou však okolnosti, které neovlivníme, které naše plány ovlivňují. Proto vám všem přeji krásné a klidné vánoční svátky, šťastný vstup do dalšího roku a spoustu krásných chvil. Naše společné tvoření si nahradíme v novém roce. Mějte se krásně a vyřiďte prosím dětičkám, že je zdravím a těším se na ně. Nikol,“ napsala učitelka na facebookovém profilu třídy. 

Podle školského zákona, v období školního vyučování může ředitel školy ze závažných důvodů, zejména organizačních a technických, vyhlásit pro žáky nejvýše 5 volných dnů ve školním roce. Na "Masaryčce" tedy povolený maximální počet ve školním roce 22/23 skoro vyčerpali.

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video