Vstup na hřbitov postrádá důstojnost. V plánu je komplexní revitalizace

Hedvika Mašková 2022-12-25 13:24:00

Zídka vedle hlavní brány městského hřbitova, na níž se nachází vitrína, kam se vyvěšují smuteční oznámení, je oprýskaná a nebudí zrovna ten nejlepší dojem. Na tento nedostatek nás upozornila jedna z našich čtenářek a my se proto zeptali provozovatele hřbitova, kterým je Technická správa města Žatce, zdali má v plánu zeď opravit.

Jednatel městské společnosti Andrej Grežo nám prozradil, že se zpracovává studie revitalizace městského hřbitova, která byla v předminulém týdnu představena vedení města, radním a zástupcům jednotlivých odborů městského úřadu. Studie je aktuálně zpracovaná na 90 procent. Po schůzkách budou ještě doplněny drobné úpravy do konečné verze.

,,Studie řeší komplexně prostor hřbitova - potencionální prostorové využití, obnova kaple, vstupní prostor, zeleň, mobiliář atd., a samozřejmě předběžné finanční náklady. Z uvedeného vyplývá, že i prostor, tj. zeď, je předmětem následné obnovy. Studie bude v nadcházejícím roce představena zastupitelům a veřejnosti (předpokládám hned na začátku roku 2023). Následně bude stanoven další postup spolu se zajištěním finančních prostředků,“ sdělila vedoucí odboru rozvoje města Kateřina Mazánková.

,,Pokud by proces vedoucí k realizaci revitalizace městského hřbitova trval příliš dlouho, necháme zídku opravit. Jestliže se revitalizace provede během příštího roku, počkáme,“ reagoval Andrej Grežo.

Komentáře

Nabídky práce

Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz


ELEKTROMONTÉR - HANZL ŽATEC

Požadavky: USO/SŠ vzdělání elektrotechnické, ŘP sk. B (B+E) Nabízíme: hlavní pracovní poměr na dobu neurčitou, dobré finanční ohodnocení, 13. plat + prémie, příplatky za práci o víkendech, příspěvky na penzijní připojištění, pojistku proti škodě způsobené zaměstnavateli a další benefity.
Kontakt: Petr Hanzl
Tel.: 775 234 861
WWW: https://montaze-elektro.cz/
E-mail: hanzl@montaze-elektro.cz

Poslední videa

Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video
Ilustrátorka Ivona Knechtlová zavítala do žatecké knihovny

Piknik v režii Knihomolíků - tentokrát s ilustrátorkou nejen dětských knih, Ivonou Knechtlovou. 17. 5. odpoledne nechybělo čtení z knížky, workshop, ztvárnění svých snů...

Přehrát video