Prvním miminkem Ústeckého kraje je Josef

Alla Želinská 2023-01-02 20:00:00

Chlapeček Josef Darvaš je prvním novoročním miminkem Ústeckého kraje. V porodnici nemocnice Chomutov se jako první na svět v roce 2023 podíval 1. ledna ve 2:15 hodin. Josef při narození vážil 2750 gramů a měřil 49 centimetrů. Hrdou maminkou je Denisa Šrettrová z Chomutova.

Rodiče Josífka Denisa a Josef doma už mají jedno dítě – na brášku se moc těšila a doma čeká starší sestřička Stella. Stellince je 4,5 roku, v červnu jí bude 5.

Šťastná maminka Denisa přitom vůbec nečekala, že právě její dítě bude prvním miminkem roku. Termín porodu měla 19. 1. 2023. „Po přivítání Nového roku ještě v 0:45 jsem neměla žádné bolesti, nic a sledovali jsme z okna novoroční ohňostroj. Zkrátka nic nenasvědčovalo tomu, že bych měla rodit. Kolem 1:00 jsem měla první kontrakci a ve 2:15 se syn narodil. Ano, bylo to rychlý. Nestihli jsme jet ani do porodnice, ani sanitka nestihla přijet včas, jak rychle se to sehrálo, a já porodila doma v obýváku, ještě než kdokoliv ze záchranářů přijel. Hned potom jsem byla převezena do porodnice,“ vylíčila Denisa svůj překotný porod.

Přivítat první miminko kraje a poblahopřát mamince do chomutovské porodnice má přijít v úterý 3. ledna mj. hejtman Ústeckého kraje. „Zástupci kraje by měli přijít zítra kolem poledne,“ těší se mladá maminka. Malému Josefovi, který dostal jméno po tatínkovi, se daří, a i moc sluší – maminka mu již stihla vytvořit fešácký účes.

V porodnici máma se synem zůstanou ještě do středy, pak by už mohli odejít domů. Přejeme hodně štěstí a hlavně zdraví!

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video