Vaření piva v Žateckém pivovaru je po krátké přestávce znovu obnoveno

2023-01-11 12:50:00

Žatec je nejen městem chmele, ale i piva. První várka byla v našem městě uvařena již roku 1801. Zpráva o tom, že Žatecký pivovar po více než 220 letech omezí provoz a ukončí svou tradiční výrobu, se kterou společnost přišla loni v dubnu, proto řadu lidí zarmoutila. Nic ovšem není tak černé, jak se na první pohled zdá. Milovníci žateckého piva o svůj oblíbený mok rozhodně nepřijdou. Žatecký pivovar je nyní sice menší, zato však modernější. A to nejdůležitější, vaření piva v něm zůstává zachováno.

,,Všem příznivcům Žateckého piva můžeme s radostí oznámit, že se nám po devíti měsících stavebních a instalačních prací podařilo v areálu Žateckého pivovaru na Žižkově náměstí zprovoznit zcela nový a zároveň menší a modernější pivovar. Nová technologie je umístěna na místě původní kotelny a umožní nám uvařit 2 000 – 2 500 hektolitrů piva ročně,“ sdělil Martin Kec, jednatel společnosti Sedmý Schod, která nyní pivovar provozuje.

Díky pokročilé technologii vaření je v současné době Žatecký pivovar schopen vyprodukovat nejrůznější druhy piv, včetně, v posledních letech velmi populárních, svrchně kvašených. ,,V naší nabídce zůstanou i tři značky z původního portfolia Žateckého pivovaru, konkrétně Žatecká jedenáctka, Sedmý schod a Plavčík. Během ledna již budeme stáčet sudy o velikosti 15, 20, 30 a 50 litrů. V únoru plánujeme přidat láhve o objemu 0,75 litrů a o několik týdnů později i plechovky o obsahu 0,5 litru,“ dodal Martin Kec.


Na jedno žatecké točené si budou moci zájemci zajít i do místních hospod. Pomyslnou vlajkovou lodí pivovaru se stala restaurace U Orloje, která v nedávné době také znovuobnovila svůj provoz. ,,Od února budou naše piva v nabídce i v dalších, nejen regionálních hospodách a restauracích. Všechny druhy láhvových a plechovkových piv pak budou k dostání v prodejně před pivovarem a postupně také v dalších vybraných prodejnách a pivotékách,“ prozradil dále Martin Kec.

Další výhodou nově i staronově vařeného žateckého piva je, že není pasterované. Díky tomu jsou v něm zachovány všechny zdraví prospěšné látky a má tak i lepší chuť. ,,Všechna naše piva splňují ty nejpřísnější hygienické a kvalitativní normy. Všem našim budoucím zákazníkům můžeme slíbit, že naše piva budou chutnat skvěle,“ ujišťuje spotřebitele sládek pivovaru. (PI)


Komentáře

Nabídky práce

TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Veterina Podměstí - podkova pro štěstí

Slavnostní otevření Veteriny Podměstí 5. 11. 2023 a podkova pro štěstí jako dárek MVDr. Ivaně Kafka Kocinové.

Přehrát video
Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video