Letos je kluziště bez dozoru. Lidé nedodržují provozní řád

Hedvika Mašková 2023-01-18 10:00:00

Kluziště na náměstí Svobody v Žatci zahájilo provoz i v letošní zimní sezóně. Jako každý rok je na něj vstup zdarma. Zabruslit si tak může přijít každý zájemce. Stejně jako na jiných sportovištích je však třeba, aby na kluzišti dodržoval provozní řád. V letošním roce je to ale s kázní bruslařů v Žatci daleko horší než v předešlých letech. Město se totiž v rámci úspor na provoz veřejného kluziště rozhodlo neplatit za správce, který na provoz dohlížel. Městská policie provedla za u-plynulý měsíc na kluzišti téměř 150 kontrol.

,,V rámci úspor na provoz kluziště jsme se rozhodli mít kluziště bez dohledu. V předešlých letech zajišťovala dozor technická správa města, ale jen od 7 do 15 hodin. Pracovník ovšem neměl v popisu hlídat, jestli je někdo neukázněný nebo krade boty. Lidé ale měli pocit, že tam někdo je,” sdělil našim novinám referent majetku města Petr Jelínek a doplnil: ,,Pokud by byla potřeba, zřejmě by nebyl problém, aby se na kluziště dohled vrátil. Je to na zvážení. Pobavím se o tom s vedením.”

O tom, že kluziště na centrálním náměstí by správce potřebovalo, je přesvědčena i Městská policie Žatec, které v posledním měsíci kluziště jen přidělává práci. ,,Na kluzišti děláme kontroly, a to poměrně často. Občas tam i musíme z ledu někoho vykázat. Vyhazujeme lidi, co nemají brusle. To však není přestupek,” prozradil ředitel Městské policie Žatec Miroslav Solar a nadto dodal: ,,V průměru děláme čtyři až pět kontrol denně. Není možné, abychom u kluziště stáli pořád. Ve večerních hodinách kluziště monitorujeme přes kamery, aby na něj nikdo nelezl. Kontroly jsme prováděli i v minulých letech, avšak ne v takové míře. Od 4. prosince jsme provedli okolo 150 kontrol, což je zhruba o padesát více než za dané období v předešlé sezóně.” 

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video