U řeky se usídlil bezdomovec. Město po osobě bez přístřeší pátrá

Hedvika Mašková 2023-01-17 12:06:00

K lidem, kteří nemají střechu nad hlavou, je letošní zima celkem přívětivá. Někomu z nich proto nic nebránilo postavit si provizorní útočiště u vypáleného broukoviště v těsné blízkosti cyklostezky u řeky Ohře v Žatci. Na výskyt osoby bez přístřeší jsme na Nový rok upozornili městský odbor sociálních věcí, který řešil situaci na místě neprodleně. Osobu se však, ani za pomoci městské policie, vypátrat nepodařilo.

,,Budeme se tomu dále věnovat. Pokud osobu bez přístřeší najdeme, pokusíme se zmapovat jeho situaci a nabídnout řešení; nejprve bydlení a pak ostatní problémy (většinou to bývají finance, oblečení, jídlo, dluhy, dostupná lékařská péče a další). Pokud bude osobou bez přístřeší muž, můžeme mu nabídnout možnost azylového bydlení zde v Žatci, v Azylovém domě pro muže, který ve městě provozuje Český červený kříž v Heydukově ulici. Pro samotnou ženu bez dítěte takovou obdobnou službu ve městě nemáme; zprostředkováváme nejbližší dostupné azylové bydlení, například v Chomutově. Další možností jsou komerční ubytovny ve městě, pokud mají volnou kapacitu,” vysvětlila nám vedoucí odboru sociálních věcí Kamila Sulíková a dodala, kolik lidí bez domova se v našem městě nachází: ,,Pokud jde o počty osob bez přístřeší v Žatci, pak sděluji, že se jedná o osoby v řádu jednotek a číslo je během roku proměnlivé. Většinou spolupracují s naším odborem. Nabídka komplexní pomoci se dostane každému, jak ji využije, je již na tom dotyčném člověku; spolupráce je dobrovolná a nedá se vy-nutit.”

Odbor sociálních věcí při řešení nepříznivé situace klienta spolupracuje s dalšími subjekty - s jinými odbory městského úřadu (například při vyřízení občanského průkazu), se žateckým úřadem práce (zajištění financí), službami v neziskovém sektoru v Žatci (například dluhová poradna) i mimo něj (například poradna pro integraci cizinců), s úřady (například Česká správa sociálního zabezpečení nebo jiné úřady), s lékaři, se zdravotními pojišťovnami, potravinovou bankou a dalšími.            

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video