Žáci ZUŠ Podbořany sklízí úspěchy v uměleckých soutěžích

Alla Želinská 2023-03-01 19:30:00

Základní umělecká škola v Žatci hostila v úterý 21. února okresní kolo soutěže ZUŠ ČR. Základní umělecká škola Podbořany opět prokázala, že i přesto, že je školou v regionu spíše menší, její žáci sklízí opět úspěchy na uměleckých soutěžích. Celkem vyjelo z Podbořan šest klávesistek, jeden akordeonista a dva flétnisté.

Žáci ZUŠ Podbořany soutěžili v konkurenci dalších tří škol: ZUŠ Žatec, ZUŠ Louny a ZUŠ Postoloprty v disciplínách: hra na elektronické klávesové nástroje, komorní hra s převahou dechových nástrojů a hra na akordeon. A jak to dopadlo pro podbořanské žáky?

Hra na elektronické klávesové nástroje - žákyně ze třídy p. uč. Zdeňky Fantové: Kateřina Levinská (věková kat. do 9 let) 1. místo s postupem do krajského kola, Anna Pubalová (věková kat. do 11 let) 1. místo s postupem do krajského kola, Alžběta Kučerová (věková kat. do 26 let) 1. místo s postupem do krajského kola, Tereza Janoušová (věková kat. do 14 let) 2. místo.

Žákyně ze třídy p. uč. Martina Říhovského: Adéla Šáchová (věková kat. do 11 let) 3. místo, Eliška Vágnerová (věková kat. do 11 let) 3. místo.

Komorní hra s převahou dechových nástrojů - žáci ze třídy p. uč. Jany Kvěšové: Duo zobcových fléten – Eliška Skalická, Jaroslav Dobřanský (věková kat. do 16 let) 1. místo s postupem do krajského kola.

Žáci ze třídy p. uč. Kirilla Burdaleva: Duo příčných fléten – Eliška Skalická, Jaroslav Dobřanský (věková kat. do 16 let) 1. místo.

Poděkování patří rovněž žákovi Danielu Forejtovi - akordeon z třídy p. uč. Jany Kvěšové, jehož okresní kolo soutěže nebylo z důvodu minimální účasti soutěžících na akordeon pořádáno, ale zahrál i tak úspěšně před komisí klávesových nástrojů a postoupil rovnou do krajského kola. Držíme Danielovi palce!

Gratulace a poděkování ředitele školy Martina Říhovského za vynikající pedagogickou práci patří pedagogům Zdeňce Fantové - hra na el. kláves. nástroje, Janě Kvěšové a Kirillu Burdalevovi - hra na dechové nástroje. 

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video