Žáci ZUŠ Podbořany sklízí úspěchy v uměleckých soutěžích

Alla Želinská 2023-03-01 19:30:00

Základní umělecká škola v Žatci hostila v úterý 21. února okresní kolo soutěže ZUŠ ČR. Základní umělecká škola Podbořany opět prokázala, že i přesto, že je školou v regionu spíše menší, její žáci sklízí opět úspěchy na uměleckých soutěžích. Celkem vyjelo z Podbořan šest klávesistek, jeden akordeonista a dva flétnisté.

Žáci ZUŠ Podbořany soutěžili v konkurenci dalších tří škol: ZUŠ Žatec, ZUŠ Louny a ZUŠ Postoloprty v disciplínách: hra na elektronické klávesové nástroje, komorní hra s převahou dechových nástrojů a hra na akordeon. A jak to dopadlo pro podbořanské žáky?

Hra na elektronické klávesové nástroje - žákyně ze třídy p. uč. Zdeňky Fantové: Kateřina Levinská (věková kat. do 9 let) 1. místo s postupem do krajského kola, Anna Pubalová (věková kat. do 11 let) 1. místo s postupem do krajského kola, Alžběta Kučerová (věková kat. do 26 let) 1. místo s postupem do krajského kola, Tereza Janoušová (věková kat. do 14 let) 2. místo.

Žákyně ze třídy p. uč. Martina Říhovského: Adéla Šáchová (věková kat. do 11 let) 3. místo, Eliška Vágnerová (věková kat. do 11 let) 3. místo.

Komorní hra s převahou dechových nástrojů - žáci ze třídy p. uč. Jany Kvěšové: Duo zobcových fléten – Eliška Skalická, Jaroslav Dobřanský (věková kat. do 16 let) 1. místo s postupem do krajského kola.

Žáci ze třídy p. uč. Kirilla Burdaleva: Duo příčných fléten – Eliška Skalická, Jaroslav Dobřanský (věková kat. do 16 let) 1. místo.

Poděkování patří rovněž žákovi Danielu Forejtovi - akordeon z třídy p. uč. Jany Kvěšové, jehož okresní kolo soutěže nebylo z důvodu minimální účasti soutěžících na akordeon pořádáno, ale zahrál i tak úspěšně před komisí klávesových nástrojů a postoupil rovnou do krajského kola. Držíme Danielovi palce!

Gratulace a poděkování ředitele školy Martina Říhovského za vynikající pedagogickou práci patří pedagogům Zdeňce Fantové - hra na el. kláves. nástroje, Janě Kvěšové a Kirillu Burdalevovi - hra na dechové nástroje. 

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video